Muzeum jihovýchodní Moravy připravilo na sobotu 23. července od 13. hodin další zajímavou vycházku v rámci doprovodného programu k výstavě Pátrání po místě. Tentokrát půjde o výpravu do starých lomů v okolí Zlína.

Foto: Archív MJVM

„Navštívíme několik lokalit a pokusíme se vrátit v čase, kdy v daných místech lámali dělníci zlínský pískovec a odkud před lety odjížděly denně náklaďáky plné lámaného a drceného kamene. Dnes je tam klid, ale ještě stále je co vidět. Lomy jsou částečně zarostlé, ale tvar lomové jámy i jednotlivá zvrstvení pískovcových desek jsou dosud zřetelné,“ pozvala průvodkyně vycházkou Kateřina Žaludková, geoložka MJVM Zlín a dodala, že vycházka byla v plánu již jednou, na konci května – tehdy ale musela být pro velmi špatné počasí zrušena.

Sraz účastníků výletu je před zlínským zámkem v sobotu 23. července v 13 hodin. „Půjde asi o desetikilometrový výšlap, kdy nám cesta přírodou mimo značené stezky jistě odhalí mnohé nejen geologické zajímavosti a příjemně zaplní sobotní odpoledne,“ doplnila muzejní lektorka a spoluautorka výstavy Pátrání po místě, Ivona Habartová.

Účast na vycházce je bezplatná.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*