Zoner je synonymem české (pardon moravské) firmy, které dobývá ČR i svět se svým software na úpravu fotografií. Nyní se však pustila do prvního „fyzicky existujícího“ produktu: umožní vám fotku z mobilního telefonu přetvořit na pohlednici odeslat kamkoliv po světě.

Screenshot ilustrující mobilní aplikaci. Foto: Zoner.cz
Screenshot ilustrující mobilní aplikaci. Foto: Zoner.cz

Stačí vyfotit krásnou fotku, případně ji upravit, zadat v Zoner Photo Studio pro Android  vzkaz a doručovací adresu. Firma poté pohlednici vytiskneme a pošle poštou kamkoliv po světě. Nová aktualizace aplikace s touto službou se  dá stáhnout z Google Play.

„Při našich cestách po USA, kde jsme v loňském roce v kalifornském Silicon Valley otevřeli pobočku, jsme narazili na obrovský problém. Chtěli jsme svým známým poslat pohlednice z míst, která jsme navštívili. Když už jsme ale pracně sehnali pěkný pohled, nebylo možné k němu zakoupit známku nebo najít otevřenou poštu, na níž se jako na jediném místě známky prodávají. Nápad na pohledy z vlastních fotografií, které by se posílaly pomocí naší aplikace, tak přišel zcela přirozeně,“ představuje Jan Kupčík, produktový manažer, příběh skrytý za novou službou.

Cestovatelům při posílání pohlednic z dovolené odpadne starost s omezenou nabídkou pohledů v obchodech, sháněním známek a poštovní schránky. Jediné, co je potřeba, je přístup k internetu, zařízení s operačním systémem Android 4.0 a vyšším a nainstalovanou aplikací Zoner Photo Studio. Ta je ke stažení zdarma a poskytuje širokou škálu funkcí pro úpravu fotografií.

Vybranou fotografii je možné opatřit vzkazem, pro nějž lze zvolit některé z předvolených písem. Po zadání doručovací adresy a platbě pomocí Google Wallet se o vytištění a zaslání postaráme firma Zoner. Za 39 korun je tak možné zaslat pohlednici do České republiky a za 59 korun do celého světa. Vzhledem k třídenní doručovací době v rámci České republiky se tak už nestane, že pohled dorazí z druhé strany světa později než odesílatel. V zahraničí se doba doručení může lišit dle místních doručovacích služeb.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*