V pátek 28. září pořádá Zoo Praha Jubilejní slavnost u příležitosti 81. výročí svého otevření. Návštěvníci mohou těšit mj. na křtiny hříběte koně Převalského a mláděte zubra či zahájení výstavy Od majny po orlosupa.

ZOO Praha, Malý dobrodruh
Pražská zoologická zahrada pořádá u příležitosti 81. výročí svého otevření Jubilejní slavnost. Foto: www.zoopraha.cz

Jaký program vás čeká?

11.00 Zahájení, projev ředitele pražské zoo Miroslava Bobka k uplynulé sezoně

• 80 let chovu koní Převalského v Zoo Praha

• druhý transport koní Převalského do Mongolska

11.15 Pozdrav primátora hl. m. Prahy Bohuslava Svobody

11.30 Hudební vystoupení – Jiří Tichota a Spirituál Kvintet

11.40 Zahájení výstavy Od majny po orlosupa

12.30 Křtiny mláděte koně Převalského

13.00 Křtiny mláděte zubra

Víte o všech novinkách ze ZOO?

Hroši Slávek, Maruška a Váleček se přestěhovali do nového domova, dokončovaného moderního pavilonu hrochů v horní části areálu zoo. Slavnostní otevření pavilonu pro návštěvníky se chystá na jaro; pro zájemce je plánována jednorázová prohlídka pavilonu už v období Vánoc.

Narodilo se druhé letošní mládě u gueréz pláštíkových. Mláďata těchto černobílých stromových opic jsou po narození čistě bílá a mají krátkou srst. Matka nosí svého potomka na hrudi, později ho vozí na hřbetě.

Dalšího letošního přírůstku se dočkala i jihoamerická prasata pekari, narodila se dvojčata. Pekariové žijí v uzavřených společenských jednotkách, jejichž členové se poznávají především podle pachu. Mláďata jsou zpočátku jednobarevně hnědavá, bez typického bílého „límečku“.

Ze zoo v Hannoveru přicestoval do Prahy nový samec klokana rudého. Zatím zůstává v karanténě, návštěvníci ho budou moci pozorovat ve výběhu v řádu týdnů.

Do skupiny vzácných ibisů skalních byla zapojena dvě mláďata z ručního odchovu. Celá skupina ibisů je k vidění ve spodní části areálu v průchozí voliéře Africké skály. V přírodě se početnost populace ibisů odhaduje jen na několik stovek jedinců. V Evropě hromadně vymizel zřejmě v důsledku klimatických změn.

Týden turistiky

U příležitosti Světového dne turistiky (27. září) připravila zoo pro návštěvníky týden turistiky. Od soboty 22. 9. do pátku 28. 9. si budou moci po zahradě projít zajímavé „turistické trasy“. Na své si přijdou milovníci gastronomie, zájemci
o historii nebo obdivovatelé umění.

Více informací na www.zoopraha.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*