Máte rádi zvířata, ale velké zoologické zahrady plné lidí vás nelákají? Pak pro vás máme skvělý tip na místo, odkud jsme se právě vrátili: ZOO park Zájezd v okrese Kladno je malinká, ovšem na vás i vaše děti zde čekají velké zážitky! 

Zoopark zájezd
Rys ostrovid je jedním zlákadel Zooparku Zájezd. Foto: www.zoopark-zajezd.cz

Pro Pražáky je to dobrá zpráva, že jste tady za chvilku a tenhle výlet vydá na hodinu, ale klidně taky celý den. Otevřeno je od 8 do 18 a vstupné je dobrovolné…

Přijedete do malinké obce Zájezd, zaparkujete přímo před Zooparkem a už jste uvnitř – stačí pár kroků a kolem vás se v prostorných voliérách prohánějí tři druhy lemurů a kočkodani. Po krátké kruhové pěšince pak můžete jít vstříc chameleonům, klokanům, velkým želvám, surikatám… Můžete zaplout do speciální sekce ptáků kde najdete třeba amazoňany nebo orly a nakonec si můžete sednout na odpočívadlo, kde jsou položeny pastelky a předlohy zvířat, které si vaše děti mohou obkreslovat – anebo si tady můžete jen tak posedět a vaše ratolesti se mohou dosytosti vyběhat a vynadívat na zvířata – tady je máte totiž pořád na dohled.

Nadšenci proměnili koníčka v projekt Zoopark Zájezd

„V obci Zájezd chováme zvířata od roku 1998 a lidé k nám chodili a ptali se, zda se mohou podívat. Trochu i díky jejich zájmu, nedostatku zajímavých výletních míst v okolí, a protože máme zvířata rádi, jsme začali stavět zoo. V roce 2006 jsme založili obecně prospěšnou společnost Zoopark Zájezd. Koncem roku 2009 jsme požádali o licenci zoologické zahrady, kterou jsme následně získali 30. dubna 2010. Voliéry a výběhy stavíme převážně z přírodních materiálů, a naší snahou je využít v maximální míře toho, co nabízí původní prostory našich pozemků tak, abychom nenarušili ráz místní krajiny. V areálu zoo jsou k dispozici piknikové deky, pastelky, papíry a hračky (nejen) pro děti. Naším cílem je nabízet nejen “zoo”, jak ji znáte, ale i ideální místo k odpočinku, kam se můžete vracet třeba i několikrát týdně,“ doporučují pracovníci Zooparku Zájezd.

Zoopark Zájezd
Pískoviště, posezení s pastelkami a omalovánkami a zapůjčení piknikových dek je v Zooparku Zájezd samozřejmostí: Foto: zoopark-zajezd.cz

Zoopark Zájezd: hlazení koz děti nadchne!

Odpočinuli jste si? Pak vzhůru za trochou aktivních zážitků. Po cestě dolů obcí se dostanete k expozicím, z nichž na vás zhlédne Rys ostrovid, o kousek dál si to rázují lamy a hned vedle se důstojně prochází velbloud Ája.

Ovšem ta největší atrakce na vás teprve čeká! V samostatném výběhu totiž můžete pohladit malinkaté a přátelské kozy kamerunské, podívat se na divoké králíky či na miniaturní slepice a kohouty.

Věřte, že pro vaše děti (a možná i pro vás) nebude na dlouhou dobu většího zážitku a budete se sem rádi v každou volnou chvilku vracet. Stejně tak jako my.

Více informací najdete na www.zoopark-zajezd.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*