Chtěli byste se někdy octnout na venkově, kde se pasou kozy a krávy a po louce běhají koně? Ukažte vašim dětem, jak taková pravá farma vypadá. Farma Blaník dovolí vašim miláčkům pomazlit se se zvířátky, svědčit jim na svatbě nebo pomoct farmářům při krmení.

Farma Blaník, Malý dobrodruh
Zažijte pocit jako na venkově, kde kolem vás budou pobíhat krásná zvířata. Foto: www.farmablanik.cz

„Snad největší úspěchy slaví farma-parky ve Velké Británii, kde už dnes mají mnohaletou tradici. Jejich podstatou je návštěvníky nejen bavit, ale také vzdělávat, a to vše v maximálně přírodním duchu,“ říká majitel Farmy Blaník Miloš Zapletal.

Tento koncept podle něj rozhodně uspokojí celou rodinu – dospělí vědí, že pro své potomky něco dobrého dělají a ti se přitom nenudí. „Rodiče jsou nadšení, že jejich děti jsou v maximálním kontaktu se zvířaty, které by třeba jinak ani nepoznali, maximálně z knížek nebo z televize. U nás máme všechna myslitelná domácí zvířata od koní, na kterých se dá jezdit, přes krávy, ovce, poníky a oslíky, na něž si děti mohou udělat „řidičák“, až po prasátka a drůbež,“ vyjmenovává Zapletal.

Vyberte jména zvířátům

Zvířata si na Farmě Blaník mohou děti pohladit, některé nakrmit a dokonce se zúčastnit zajímavých ceremoniálů. „Máme tady mazlící zónu, čerstvě narozeným mláďátkům mohou každou neděli vybírat jméno, anebo se každou sobotu zúčastnit zvířecí svatby.  I tady děti trochu vzděláváme, protože například nejčastějším ženichem je oslík Ramisan – do chomoutu vstupuje tak rád, že má už několik žen. Dětem vysvětlujeme, že je z Arábie, a tak jich může mít, kolik chce,“ usmívá se Zapletal.

Všude kolem příroda

Zvířata děti na farma-parcích baví, ovšem stejně velkým lákadlem bývají atrakce, které jsou třeba v případě Blaníku hodně netradiční. A pozor: pokud chcete provozovat podobné zařízení, musí být v maximálně přírodním duchu!

„Základní proto je zamyslet se nad historií místa. My se nacházíme pod bájnou horou Blaník, proto jsme u nás postavili její zmenšeninu, zato s parádní rozhlednou s krásným výhledem a se skluzavkou. Máme tajemnou jeskyňku, která navazuje na tajnou svatováclavskou chodbu z Blaníku na Pražský hrad a v ní děti uvidí pozůstatky rytířského brnění a zbroje. Zároveň zde ale prý sídlili Keltové, proto u nás nechybí dřevěný hrad se skokem do slámy, hnízdo s keltským druidem s laserovýma očima, magické kamenné bludiště a třeba také Les nočních skřítků, v němž děti mohou nahlédnout do jejich chaloupek, v korunách stromů vedou chodníčky a žebříky a mnohé další,“ upřesňuje Zapletal s tím, že tady mají na třicet podobných unikátních atrakcí.

Janda i Bílá na farmě

O tom, že se rodinné výlety přesouvají ze zábavních center do přirozenějších podmínek mluví i jejich oblíbenost u českých celebrit.  Například zpěvák skupiny Olympic Petr Janda je v nich se svou rodinou pravidelným hostem. „Byl jsem s rodinou na otevření Farmy Blaník a strašně se nám tam líbilo. Od té doby tam jezdíme a naše Anežka si užívá poníka Mildu.“
Krásnou přírodu a romantické okolí oceňuje zase zpěvačka Lucie Bílá: „Když jsem měla na Farmě Blaník koncert, strašně jsem si to tam zamilovala. Je to romantické, čisté, krásný kraj, zvířátka… Pokřtila jsem tady krásného koníka na Dennyho a projela jsem se v kočáře.“

Nenechte si ujít

Farma Blaník u Vlašimi je moderní rekreační a relaxační centrum, nabízející také velmi kvalitní  ubytování – od dvou romantických hotýlků až po nenáročnou, ale hezkou ubytovnu na půdě.

Venkovské velikonoce – 28.3. – 1.4.2013:

V Rytířském sále se děti naučí plést pomlázku a malovat vajíčka. Zažijí venkovské velikonoční zvyky, včetně hledání nadílky, kterou ukryje zajíček. Mohou se pomazlit s nově narozenými jehňátky a králíčky a zpřístupněn bude i Farma-park se všemi zvířaty. Součástí akce je Velikonoční jarmark a v restauraci můžete ochutnat tradiční velikonoční pochoutky, anebo shlédnout dětské filmy, včetně některých v 3D (Avatar, Piráti z Karibiku apod.).

Mazlící víkendy se zvířátky – 12.+ 13.4. a 19.+20.4.2013:

Uvidíte právě narozená mláďátka (jehňátka, kůzlátka, kuřátka…),  můžete je krmit a mazlit se s nimi. Anebo můžete vyzkoušet interaktivní hru v hodu šiškou, porážení plechovek, přenášení vody,  hádání zvířecích stop, chytání dřevěných ryb apod.

Otevření sezóny a Pálení čarodějnic ve Farma-parku – 27.4.2013: Slavnostní otevření 2. sezóny Farma-parku s novými atrakcemi. Slavnostní výstup Blanického rytíře s družinou na Blaníček.  Součástí akce je velký skákací hrad, lezecí lahev Coca Coly a budou se, byť předčasně, pálit čarodějnice!

Májový víkend – 4. + 5.5.2013:

Už jste byli u stavění májky a zúčastnili jste se soutěží o koláče? V sobotu v 10 hodin můžete u ohniště Farmy Blaník stavět májku a poté soutěžit o strhávání třásní. Od 20 hodin budou u táboráku děti májku hlídat a opékat buřty. Po oba dny se bude konat Blanický desetiboj, tentokrát kromě běžných cen také o májové dobroty!

Dětský den ve Farma-parku – 1.6.2013 – 10-18 h:

Hry, hudba, tance a další kulturní akce, včetně slavnostního výstupu Blanického rytíře a jeho družiny na Blaníček.

Jahodové hody –15.6.2013:

Ochutnejte nejrůznější jídla z jahod, včetně jahodového Blaníčku!

Žabí koncert a otevření Tajemné cesty nad Močálníky – 15.6.2013:

Nevážný, zato unikátní, koncert vážné hudby v přírodní scenerii za doprovodu živých žab při příležitosti otevření nové velké  atrakce ve Farma-parku s názvem Tajemná cesta nad Močálníky.

Zahájení prázdnin ve Farma-parku – 29.6.2013:

Bohatý kulturní program, výstup Blanického rytíře a jeho družiny na Blaníček, velký skákací hrad a zajímavý „gumoběh“  Coca Coly.

Více informací najdete na www.farmablanik.cz

 

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*