Město a pláž – tato úžasně se doplňující kombinace představuje dokonalý mix slunce, moře a atmosféry atraktivních světových metropolí včetně bohatého nočního života.

Foto: archiv AČCKA

1. Ipanema – Rio de Janeiro/Brazílie: Pláž Ipanema je legenda. Oddělená od pláže Copacabana se nachází na skalnatém poloostrově zvaném Ponta do Arpoador a je považována za sofistikovanější a elegantnější než její slavnější sestra. S krásným výhledem na dvě hory zvané Dois Irmãos, které se nacházejí na západním konci pláže, se Ipanema  stala dominantou města a je jednou z nejpopulárnějších a uznávaných pláží na světě.

2. Camps Bay – Kapské Město/Jižní Afrika: Další město bohaté zejména na přírodní krásy je Kapské Město. Jeho prvotřídní vinice, divoké hory a slunečné pláže představují  naprosto úžasné místo ať již pro návštěvu nebo pro život. Pláž Camps Bay je opravdovým klenotem města, nabízí svým návštěvníkům azurově modré vody, bílý písek a nádherný výhled. Díky své poloze v zálivu, je pláž  klidná a vhodná pro plavání,  její severní části mají perfektní podmínky pro vyznavače surfování.

3. Bondi – Sydney/Austrálie: Bondi Beach nepatří sice mezi nejdelší a nejkrásnější pláže na světě, ale blízkost pulsujícího města Sydney vytváří její nezpochybnitelné kouzlo a přitahuje tak milovníky pláží z celého světa. Je to jedna z nejslavnějších pláží v Austrálii a báječné relaxační místo s možností surfování a pohledem na působivé útesy. Rovněž se podél celé pláže nacházejí restaurace a  bary, které skvěle doplňují odpočinkovou atmosféru.

4. Copacabana – Rio de Janeiro/Brazílie: Seznam nejkrásnějších světových městských pláží by nebyl úplný bez pláže Copacabana, známé díky svým nádherným brazilským dívkám a vřelou atmosférou. Tato úžasná 4 kilometry dlouhá pláž se nachází se v jižní části města Rio de Janeiro a rozhodně stojí za návštěvu. Milovníci pláží zde naleznou vše co k plážím neodmyslitelně patří.

5. Barceloneta – Barcelona/Španělsko: V srdci Barcelony, jednoho z nejúžasnějších měst v Evropě, se hned vedle starého historického města nachází Barceloneta, vzrušující pobřežní oblast, obklopená vynikajícími restauracemi, kluby a bary. Kolem jednoho kilometru dlouhá pláž je jedna z největších a nejznámějších písečných pláží ve městě. Přitom tato oblast nebyla do roku 1992, kdy se zde konaly Olympijské hry, ničím jiným než zanedbanou post-industriální oblastí.

6. Praia Guincho – Lisabon/Portugalsko: Neexistuje žádná jiná evropská metropole, která se nachází tak blízko fantastickým plážím jako je Lisabon.  Město je perfektní mix historického okouzlujícího starého města a pulzující moderní metropole s naprosto fantastickou plážovou oblastí. Lisabonské pobřeží má vše: chráněné zátoky, dlouhé pláže, bílý písek a výborné podmínky ke koupání a surfování. Nejokázalejší městskou pláží je bezpochyby, Praia do Guincho, mekka vyznavačů windsurfingu a milovníků slunce.

7. Siloso – Singapur: Město Singapur se skládá z 63 ostrovů, takže možnost velkých pláží je zaručena. Přes jeho moderní styl, se kterým většina lidí spojuje image města, se Singapur nachází na jižním cípu Malajského poloostrova a je proto opravdu úžasným cílem pro milovníky pláží. Pláž Siloso s jemným bílým pískem se rozprostírá na ostrově Pentosa, který představuje oázu klidu v rušné metropoli Singapuru.

8. Repulse Bay – Hong Kong: Nachází se v jižní části rušného města Hong Kong. Repulse Bay je ideální pláž k úniku z městského ruchu. V 19. století byla zátoka základnou pro místní piráty, kteří byli následně odraženi (odtud pochází i název) britským námořnictvem. Na počátku 20. století byla ze zátoky vybudována pláž a v současnosti je okolí pláže jednou z nejdražších rezidenčních čtvrtí ve městě.

Foto: archiv AČCKA

9. Brighton – Brighton/Anglie

Méně než hodinu od rušného, hektického a únavného Londýna se nachází Brighton, nejživější přímořské letovisko v Anglii, s velkou pláží, i když oblázkovou, výbornou kuchyní a pestrým nočním životem. Během léta, kdy se v Londýně městský život stává nesnesitelným, není lepší místo k útěku, než energický Brighton. Městská pláž byla dokonce oceněna modrou vlajkou tzn. oceněním, které Evropská unie uděluje plážím, které splňují vysoké ekologické a kvalitativní standardy.

10. Miraflores – Lima/Peru: Lima pro někoho nemusí být nejlákavějším městem, ale pláže v okolí peruánské metropole jsou prostě fantastické. Navzdory skutečnosti, že je Lima čtvrtým největším městem v Latinské Americe, jeho poloha na pobřeží Tichého oceánu představuje vynikající místo určené k relaxaci na pláži. Kromě dalších městských pláží, představuje pláž Miraflores nejlepší oblast s dlouhou písčitou pláží lemovanou restauracemi nabízejícími skvělou místní kuchyni.

Zdroj: Asociace českých cestovních kanceláří a agentur – AČCKA, www.accka.cz


Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*