Zell am See - Kaprun, Malý dobrodruh
Zell am See je kouzelné rakouské městečko. Foto: Zell am See-Kaprun Tourismus GmbH

Country festival, kurzy jódlování, ledovcové traily i vysokohorská jóga

Pokud máte rádi unikátní taneční festivaly, vydejte se na Line Dance Alp Festival do Zell am See-Kaprun. Jestli vás však nadchlo běhání, můžete se (ať už jako účastník, nebo divák) vydat na jedinečný vysokohorský běh kolem nejvyšší hory Rakouska nebo na ledovcový trail! Hledáte-li naopak klid, najdete ho v podobě kurzů jógy pořádaných ve výšce 2 000 metrů nad mořem. A co byste řekli na lekce v jódlování?

1. Taneční festival plný koncertů i workshopů

Skvělá hudba, workshopy s těmi nejlepšími trenéry a hlavně spousta tance a výborné zábavy – to je Line Dance Alp Festival, který se koná od 16. do 19. června v Zell am See-Kaprun. O atmosféru Divokého západu se kromě špičkových country kapel postarají i rakouští sportovní dřevorubci, kteří v rámci festivalu předvedou své umění se sekerou a motorovou pilou v soutěži o titul rakouského mistra v kácení stromů. Vrcholem divokého víkendu bude pokus o světový rekord „Line Dance on the Wall“, kdy se bude tančit na 107 metrů vysoké a 500 metrů dlouhé přehradní hrázi Mooserboden. To vše uprostřed impozantních Vysokých Taur v nadmořské výšce 2 040 metrů.

Zell am See - běh, Malý dobrodruh
Vysokohorský běh a mnoho dalších sportovních aktivit nabízí Zell am See. Foto: Zell am See-Kaprun Tourismus GmbH

2. Vysokohorský běh kolem nejvyšší hory Rakouska

Großglockner Ultra Trail, to je jedinečný závod ve vysokohorském běhu (trailrunning) a pro běžce jedna z největších výzev. Ti se vydají od 22. do 24. července kolem nejvyšší rakouské hory, 3 498 metrů vysokého Großglockneru, napříč třemi spolkovými zeměmi, sedmi alpskými údolími a šesti malebnými obcemi. Ultratrail je dlouhý 110 km, má převýšení 7 000 m, startuje se o půlnoci 22. července v Kaprunu a největší událostí této akce je bezpochyby třicetikilometrový ledovcový běh Gletscherwelt Trail. Letos poprvé mohou vyrazit na start i týmy dvojic jako štafeta.

3. Zdravotní vysokohorská jóga

Ozdravnou jógu v podání zkušené jogínské trenérky si můžete nově dopřát na svazích Schmittenhöhe nad městečkem Zell am See. Čeká vás kombinace čerstvého horského vzduchu, pohybu a relaxace v nadmořské výšce 2 000 metrů s výhledem na okolní třítisícovky. Cvičit se bude 9., 16., 20. a 30. července a 3. a 10 srpna. Sportovní ráno zakončí jogínská snídaně na horské chatě.

Zell am See - Kaprun, Malý dobrodruh
Horská vesnička Kaprun se nalézá na severním úpatí masívu Vysoké Taury. Foto: Zell am See-Kaprun Tourismus GmbH

4. Kurzy jódlování na horách

Ano, jódlování patří k rakouskému folkloru. V poslední době je však mezi turisty oblíbené natolik, že ho tady hudebník Thomas Reitsamer začal vyučovat. A to velice stylově – na svazích Schmittenhöhe, v nádherných přírodních kulisách. Zájemci se scházejí každý čtvrtek v červenci a srpnu na údolní stanici Schmittenhöhebahn, odkud stoupají do hor, aby se přitom dozvěděli víc o této krásné tradici.

5. Mistrovství světa v triatlonu

Celkem 113 kilometrů je délka trati „Ironman 70.3“, který se v Zell am See-Kaprun koná 28. srpna již popáté. Před krásnou kulisou alpských velikánů změří účastníci své síly v plavání, v jízdě na kole a v běhu.

Tip, jak ušetřit: Od 15. května do 15. října obdrží hosté více než 200 partnerských ubytovacích zařízení kartu Zell am See-Kaprun Karte. Ta jim umožní zúčastnit se zdarma všech atrakcí včetně výjezdů lanovkami na Kitzteinhorn i na Schmittenhöhe, plaveb na parníku na Zellerském jezeře a pobytu na plážích (volný vstup na nejrůznější aktivity).

Zell am See je rakouské městečko (10 000 obyvatel) ležící v nadmořské výšce 757 metrů na břehu stejnojmenného jezera, které je ideálním místem pro surfaře, jachtaře i rybáře. Horskou vesničku Kaprun najdete na severním úpatí masívu Vysoké Taury, jehož součástí je i lyžařský areál na ledovci Kitzsteinhorn.

Více informací na: www.zellamsee-kaprun.com

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*