Běh v botách je zábavný, ale běh naboso je něco neobvyklého a dobrodružného, tak proč si to nezkusit a podpořit tak dobrou věc. Vy a vaše děti si můžete zaběhat naboso již tuto sobotu, kdy se koná Prague Barefoot Run.

Prague Barefoot Run, Malý dobrodruh
Již tuto sobotu začíná první ročním Prague Barefoot Run v příjemném parku Ladronka. Foto: www.pbfr.cz

V pražském parku Ladronka se v sobotu 1. června koná první Prague Barefoot Run – nesoutěžní běh naboso. Běhání bez bot nebo v barefoot obuvi je ve světě velmi populární a běh přijede podpořit legendární propagátor tohoto sportu Ted McDonald, jeden z hrdinů bestselleru Zrozeni k běhu. Trasa bude dlouhá 4,2 km a poběží se po asfaltovém okruhu. Není třeba běžet, jedinou podmínkou je účast bez bot. Nesoutěží se totiž o pořadí, ale dobrý pocit z pohybu a z pomoci dětem z dětských domovů. Prague Barefoot Run totiž organizuje občanské sdružení ForDreams, které tímto podpoří projekt sdružení Dejme dětem šanci. To získává prostředky na splnění přání dětí z dětských domovů.
Akce začíná v 10 hodin, v 11 hodin se koná přednáška Teda McDonalda na téma bosé běhání a chůze na boso. V poledne odstartuje hlavní běh, o hodinu později poběží děti. Zahraje taneční skupina The Bluemoon, zájemci si tu budou moci vyzkoušet slackline (chůzi po laně). Nebudou chybět hry a tvůrčí dílny pro děti.
Startovné: minimálně 100 Kč

Více informací na www.pbfr.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*