Nejlepší sezóna pro návštěvu Jižního Tyrolska začíná právě teď, když probíhá již druhý ročník festivalu chutí. O co vlastně jde? Genussfestival přivítá sedm kuchařů, jejichž restaurace byly oceněné michelinskými hvězdami a vy můžete také ochutnat výborné pokrmy, které speciálně pro vás uvaří. Nezapomeňte s sebou vzít i své děti, pro které je připraven zábavný program.

Festival chutí, Malý dobrodruh
Na letošním festivalu chutí bude hlavní roli mít víno, šunka a jablka. Foto: www.gourmetfestival.it

Bolzano/Bozen ležící v Jižním Tyrolsku na severu Itálie se připravuje na druhý ročník unikátní akce s názvem Genussfestival, což je jakýsi festival chutí Jižního Tyrolska. Hlavní roli tu budou hrát tři jihotyrolské produkty, které jsou chráněny pečetěmi CHZO (chráněné zeměpisné označení) a DOC (chráněné označení původu). Ty byly uděleny jihotyrolskému špeku, jablkům a vínu.

Festival se věnuje také dalším devíti jihotyrolským produktům, které získali ocenění “South Tyrol Quality Mark”. Mezi ně patří grappa, med či místní bylinky. Kvalita místních potravin je prvotřídní a zdejší kuchyně je umí využívat.

Vinaři versus pěstitelé

Genussfestival se koná v centru Bolzana, a to od 24. do 26. května (v pátek a sobotu od 10 do 20 hodin, v neděli jen do 17 hodin). Vystavovat zde budou vinaři, pěstitelé jablek a výrobci šunky – u všech bude možné nakupovat a ochutnávat.

Nebude zde chybět ani sedm kuchařů, jejichž restaurace byly oceněné michelinskými hvězdami (Jižní Tyrolsko je provincie s nejvíce michelinskými hvězdami v Itálii, 17 restaurací drží 20 michelinský hvězd). Tito kuchaři budou mít na hlavním pódiu na náměstí Waltherplatz své kuchařské show nebo si zde otevřou kuchařské kurzy.

Jihotyrolská hudba

Na programu jsou i koncerty (zazní tu tradiční jihotyrolská muzika i jazz), zúčastnit se bude možné i nejrůznějších kurzů a seminářů. Nechybí zajímavý program pro děti.
Své brány otevřou i vinařství, špekařství v okolí Bolzana (například slavné Speckworld Moser).

Více informací na www.gourmetfestival.it a www.suedtirol.info.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*