Snad každý, kdo už jednou v Budapešti byl, se do tohoto krásného maďarského města touží podívat znovu. Ideální doba na prohlídku památek, plavbu lodí po Dunaji a na noční párty v lázních začíná právě teď. Děti mohou zkoumat oceánský svět nebo se mohou podívat do království tropů. 

Eurolines, Malý dobrodruh
Autobusy Eurolines vás dopraví do nekrásnějších evropských měst. Foto: www.eurolines.cz

„Už nyní můžete zažít jedinečnou zábavu v čerstvě zrenovovaných termálních lázních Lukács v Budapešti. Až do konce května tady navíc mají hodně netradiční „lázeňskou proceduru“ každou sobotu vám tady od deváté hodiny večerní připraví zdejší nejlepší DJ’s jedinečnou hudební party,“ doporučuje Pavla Lauermannová ze společnosti Eurolines, jejíž autobusy sem od 1. dubna míří hned 2x denně a zpáteční jízdenku pořídíte od 630 Kč!

Aktuální program kulturních akcí v lázních Lukácz najdete na www.szecska.hu.

Vyhlídka z obojživelného autobusu nebo trabantu!

Okruh městem v autobuse typu „hop-on, hop off“ je už tradicí, ale co byste řekli na podobné dobrodružství v trabantu (www.rentatrabant.com) anebo na vyhlídkové plavby, při nichž měníte souš za vodní hladinu?

„Vyhlídkové plavby si v Budapešti můžete užít nejen na lodi a ve dne. Pořádají je tady i večer a dokonce v noci. Večeře při svíčkách na lodi stojí skutečně za to! Ale obrovským zážitkem je určitě jízda obojživelným autobusem, který bez problémů během vteřiny vymění souš za vodu,“ upozorňuje na další zajímavosti Pavla Lauermannová.

Více o plavbách na lodi se dozvíte na www.legenda.hu, o obojživelném autobuse www.riverride.com

Království tropů i oceánský svět!

Tropy a oceány na jednom místě a to navíc vzdálené méně než 500 kilometrů od České republiky – to je Tropicarium s 11metrovým proskleným tunelem, jímž proplouvají přímo nad vašimi hlavami 2,5 metroví žraloci (žije jich zde 6) doprovázení kolonií barevných mořských rybiček. Ve čtvrtek odpoledne mezi 15. – 16. hodinou můžete přímo sledovat ošetřovatele, jak se pohybují ve vodě v bezprostřední blízkosti žraloků a krmí je. Miláčky dětí ve vedlejším tropickém světě jsou zase vzrůstem drobné, sotva 15ti centimetrové, hedvábné opičky. Naopak aligátor měří téměř 3 metry; velice rychle se zde zabydlel a není divu, podmínky k jeho životu jsou značně přizpůsobeny těm přirozeným a navíc, nemá žádné starosti se sháňkou dobrého jídla. Každých 15 minut se můžete ocitnout v pralese, kde prožijete nefalšovaný tropický déšť, bouři a hromobití následované pořádnou mlhou – to vše obstarává strojovna, čítající 8 gigantických strojů, které během 3 hodin vyčistí na 2 miliony litrů sladké a slané vody. Více na www.tropicarium.hu

Tip pro sportovce: Na kterém maratonu zvítězíte?

21. březen – Balaton: BSI Super-Maraton
18. květen – Budapešť: Běh žen
8. září – Budapešť: Nike Půl-Maraton
13. říjen – Budapešť: Spar Mezinárodní Maraton
Na kterýkoliv závod se můžete přihlásit prostřednictvím e-mailu budapest.run@futanet.hu nebo

telefonu +36 1 273 0939. Podrobnosti včetně galerie jsou na www.budapestmarathon.com

Více informací: www.madarsko.cz, www.madarsko-zajezdy.cz

Důležité informace:

Do Budapešti od 1. dubna míří hned 2x denně luxusní autobusy Business Class společnosti Eurolines (z Prahy v 7:00 nebo v 15:00 hod., z Brna v 9.30 nebo v 17.30 hod., z Budapešti v 6.30 nebo v 15:00 hod.,  cesta trva 7 hod 15 min). Promo zpáteční jízdenku pořídíte od 630 Kč, koupíte ji také online na www.eurolines.cz, platit můžete platební kartou a elektronické tikety vytisknete přímo z vašeho počítače.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*