Kvůli teroristickému útoku ze včerejšího večera na letišti v bulharském Burgasu je momentálně letiště Burgas uzavřeno. Čeští turisté (nyní je jich v Bulharsku přibližně 5000) jsou v bezpečí, pouze budou vystaveni zvýšeným bezpečnostním kontrolám!

Češi jsou v Bulharsku v bezpečí. Foto: www.dreamstime.com

„Podle našich informací by mělo být znovu otevřeno dnes v 18 hodin. Současné lety do a z Burgasu byly přesměrovány na letiště Varna, okud jsou klienti dopravováni do letovisek na Slunečném pobřeží Bulharska autobusy,“ uvedl Tomio Okamura, viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Vzdálenost Burgasu a Varny je přibližně 130 km po pobřeží, tudíž se klienti dostanou do hotelu maximálně o dvě hodiny později. Jinak tato opatření do dovolené turistů nijak nezasáhnou.

„Po kontaktu s delegáty českých cestovních kanceláří v Bulharsku jsme obdrželi informace, že Češi pobývající na dovolené v Bulharsku přijímají současnou situaci velmi dobře, vědí, že bezpečnost turistů je na prvním místě. Proto jsou také smířeni s důslednými bezpečnostními kontrolami na bulharských letištích a hraničních přechodech,“ dodal Okamura.

Cestovní kanceláře již byly informovány, že se jejich delegáti musí s klienty dostavit k odbavení na letiště nejpozději 3 hodiny před plánovaným odletem, neboť budou podrobeni bezpečnostním kontrolám.

Ani v doma v Česku nezaznamenaly cestovní kanceláře žádné rušení zájezdů do Bulharska či zvýšený počet dotazů.

Bulharsko je 5. nejoblíbenější destinace

Bulharsko patří již dlouhodobě mezi nejoblíbenější turistické destinace.
V leteckých zájezdech se řadí mezi pět nejčastějších dovolenkových destinací pro české turisty.
V loňském roce navštívilo Bulharsko 89 tisíc Čechů.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*