Slovenský Poprad bude mít díky nové lince Českých aerolinií přímé letecké spojení s Prahou. České aerolinie zahájí provoz do této destinace v sobotu 1. května.

Foto: Czech Airlines

Společnost bude z Prahy do Popradu létat třikrát týdně ve večerních hodinách turbovrtulovými letadly typu ATR. V hlavní letní sezóně přidá ještě čtvrtou polední frekvenci. Letecké spojení Praha-Poprad je první letošní pravidelnou linkou operovanou z Mezinárodního letiště Poprad-Tatry. Prodej letenek na novou linku bude zahájen zítra.

České aerolinie budou nové letecké spojení do Popradu operovat jako tzv. nocující let. Z Prahy spoje poletí každé úterý, čtvrtek a neděli vždy ve 22:00 s příletem do Popradu ve 23:25. Odlety z Popradu jsou pak naplánovány na 5:00 každé pondělí, středu a pátek s příletem do Prahy v 6:25. Příletové a odletové časy jsou nastaveny tak, aby cestující mohli na Letišti Praha/Ruzyně pohodlně přestoupit na návazné spoje Českých aerolinií. Do dvou hodin po příletu z Popradu mohou pokračovat na palubách Českých aerolinií např. do Amsterdamu, Berlína, Boloně, Bruselu, Budapešti, Curychu, Düsseldorfu, Frankfurtu, Hamburku, Hannoveru, Kodaně, Kyjeva, Milána, Moskvy, Paříže, Stockholmu, Stuttgartu, Štrasburku nebo Varšavy.

V hlavní letní sezóně České aerolinie přidají na lince do Popradu také čtvrtou týdenní frekvenci, operovanou pouze o sobotách, s odletem z Prahy ve 12:15 a příletem do Popradu ve 13:40. Odlet sobotní frekvence z Popradu je naplánovaný na 14:25 s příletem do Prahy v 15:50. Sobotní frekvence bude v provozu pouze v hlavní turistické sezóně od 2. července do 3. září. Na pravidelné letecké spojení do Popradu budou České aerolinie nasazovat turbovrtulová letadla typu ATR42 s kapacitou 46 sedaček.

Více na www.czechairlines.com

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*