Historické postavy provádějí rodiny s mobilem po zajímavých místech díky aplikaci Skryté příběhy.

V České republice vznikla nová geolokační hra Skryté příběhy, která zcela mění pohled na to, jak má vypadat dobrý rodinný výlet. Jednoduchá aplikace, kterou si uživatel zdarma stáhne do mobilu, je určena dětem již od 6 let a chytře propojuje svět mobilních technologií s historií a pobytem v přírodě. Aplikace při svém spuštění obsahuje 28 tras, které vedou mnoha významnými i opomíjenými místy nejen v Praze, ale v celé České republice. Přímo z mobilního telefonu děti poslouchají hlas konkrétní historické postavy spjaté s daným místem, vracejí se v čase do zásadních okamžiků našich dějin, seznamují se s novou lokací a pomáhají postavě řešit její problémy tím, že na trase plní různé úkoly.

geolokační hra Skryté příběhy
Nová geolokační hra Skryté příběhy chytře propojuje svět mobilních technologií s historií a pobytem v přírodě. Foto: www.jiristarha.cz

Například v Praze na Petříně hráč pomáhá doktoru Kurzovi postavit Petřínskou rozhlednu, ve Stromovce zažijí děti povodně a musí pomáhat zahraňovat zvířata vyplavená ze ZOO a na Folimance zase zabrání zřícení Nuselského mostu.

Na konci trasy Skrytého příběhu si děti mohou navíc udělat selfie s historickou postavou a poslat ji kamarádům či sdílet na sociálních sítích. Každá výletní trasa Skrytých příběhů má cca pět až osm zastavení, měří od jednoho do čtyř kilometrů a vede dobře přístupným terénem, aby ji zvládla opravdu celá rodina i třeba s dětským kočárkem.

geolokační hra Skryté příběhy
Aplikace je pod názvem Skryté příběhy zdarma ke stažení na iTunes a Google Play. Foto: ywww.jiristarha.cz

Aplikaci Skryté příběhy vytvořila parta nadšených cestovatelů a rodičů ze společnosti Tripeduca, kteří si dlouho lámali hlavu nad tím, zda mají dětem omezovat přístup k mobilům ve chvíli, kdy se z telefonů staly kapesní počítače. „Právě tehdy vznikl nápad udělat projekt, který by využil mobilní technologii tím nejlepším možným způsobem: aby motivovala děti k pohybu a zároveň k poznávání měst, kde žijí,“ říká jeden z autorů Skrytých příběhů a zároveň otec čtyř dětí Dalibor Naar.

Na ryze nekomerčním projektu, který zatím žije pouze díky finančním darům sympatizantů, se podílí i řada známých herců. Propůjčili své hlasy historickým postavám, jež provázejí děti na jednotlivých trasách: Valerie Zawadská, Jana Stryková, Viktor Dvořák, Petr Pěknic a další.

Do konce roku 2017 by mělo vzniknout přibližně 100 nových tras po celé České republice a v roce 2018 dalších 150 výletních misí.

Aplikace je pod názvem Skryté příběhy zdarma ke stažení na iTunes a Google Play.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*