Máte-li rádi pivo, tady budete mít pocit, že jste v ráji. Pokud jste naopak chmelový mok až dosud nemilovali, nyní objevíte jeho novou dimenzi. V Chodové Plané si totiž dopřejete pivní lázně!

Foto: www.chodovar.cz

Do titanovo-nerezové vany se napouští pětapadesát litrů pramenité vody, stejné množství minerální vody Il-sano a z pípy na okraji do ní teče pět litrů speciálně připraveného černého piva. Vy se noříte do syté, karamelově zbarvené koupele, která má 34 stupňů Celsia, a téměř cítíte, jak vám nadrobno drcený chmel odstraňuje z pokožky unavenou vrstvu kůže. Věřte, že během této dvacetiminutové koupele, vás nejednou napadne, že byste si kapku lokli, věřte však, že by vám nápoj nechutnal právě skvěle. V ruce navíc třímáte třetinku vychlazeného Chodovaru, který dá celé proceduře pomyslnou gurmánskou tečku. Poté vás sličná lazebnice odvede na dalších dvacet minut do odpočívárny, zabalí vás do huňaté deky z ovčího rouna a vy se za chvíli budete chtít štípnout, že nesníte…
Odpoledne si pak můžete prohlédnout pivovar Chodovar, kde se pivo vaří ještě postaru. Uvidíte tradiční způsob přípravy sladu klíčeného na humnech, jak pivo kvasí v otevřených kádích ve spilce a dokvašuje dlouhé tři měsíce v ležáckém sklepě.
PIVNÍ HODOVÁNÍ
Pivní lázně v Chodové Plané se nacházejí v hotelu U Sládka a v jeho restauraci Stará sladovna – Beerarium můžete v pivní jízdě pokračovat. Skvěle a levně (velká porce hlavního chodu za cca 130 Kč) tady vaří a v menu mají samozřejmě i chmelové speciality. Navíc tady můžete ochutnat 10 druhů piva! Pokud máte naopak rádi něco netradičního, vyrazte do restaurace Ve skále. Dostanete se sem dvacet metrů dlouhou chodbou proraženou skalním masivem, prose jdete kolem pivní expozice a pak se usadíte k dubovému stolu a pochutnáte si na výtečném a opět nijak drahém jídle.
TURISTIKA „NA SPRAVENOU“
Pokud už zavítáte do tohoto kraje, máme pro vás tip na skvělý výlet. V Chodové Plané se můžete projít kolem dávné tvrze, novobarokního zámečku, starého židovského hřbitova a pak – po červené turistické značce – vyrazit do Dolního Kramolína, vsi, která se nalézá v údolí Kosího potoka. Najdete tady unikátní starý dvůr založený tepelským řádem. Po historickém kamenném mostě pak přejdete Kosí potok a po žluté značce vyrazíte směrem na Pístov.
Tady jste už v CHKO Slavkovský les a z prudkého svahu se vypíná stavba poutního kostela sv. Bartoloměje. Výhledy odsud do okolí skutečně stojí za to!
JAK SE TAM DOSTAT: Chodová Planá leží na silnici č. 21 představující hlavní spoj z dálnice D5 na Mariánské Lázně. Hotel U Sládka, pak leží přímo u silnice, jeho zářivou žlutou barvu prakticky nemůžete přehlédnout.
KONTAKTY: Odborníci rodinného pivovaru Chodovar tady spojili léčebné účinky místní minerální vody Ilsano, piva Chodovar, chmele a pivních kvasinek. Tato lázeň působí příznivě nejenom na revmatické klouby, ale také na lupénku, ekzémy, projevy celulitidy a pomáhá léčit cévní problémy.
PRAVÉ PIVNÍ LÁZNĚ, Pivovarská 107, Chodová Planá, Tel. +420 374 617 100, e-mail: usladka@chodovar.cz, www.chodovar.cz, denně 9 – 17 hod.

One Comment

  1. lucka says:

    znám, je to tam moc zajímavé! pěkný výlet .-)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*