Na linkách Eurolines od června navíc jezdí tři nové ekologičtější autobusy s řadou technických novinek. Touring Bohemia, provozovatel linek Eurolines v ČR, investoval do nejmodernějších dálkových autobusů bezmála 1 mil. EUR (990 tis. EUR). Jako první v ČR zařadil do svého vozového parku nová dvouosá vozidla Setra ComfortClass 500 splňující emisní normu Euro 6.

autobus Setra 516 HD malý dobrodruh
Dopravce Eurolines zavedl na vybraných linkách první autobusy Setra 516 HD, které jsou ekologičtější a hýří komfortem.

Všechny tři autobusy v luxusní výbavě Business Class představují úplně novou řadu a my jsme první, kdo jimi v České republice přepravuje své klienty. Motory jsou mnohem šetrnější k životnímu prostředí, protože splňují emisní normu Euro 6, která vstoupí v platnost u nových vozidel až v roce 2014,“ říká Pavla Lauermannová.

A v čem jsou autobusy Setra 516 HD/2 jiné?

Na prvním místě je bezpečnost. Nová generace vozidel je vybavena celou řadou prvků splňující nejvyšší bezpečnostní standardy: Front Collision Guard (FCG), elektronický stabilizační program (ESP), aktivní tempomat (ART) s brzdovým asistentem (ABA 2), asistent bdělosti (ATAS), asistent jízdy v jízdních pruzích (SPA) a automatická kontrola tlaku v pneumatikách (TPM). Také odpovídá požadavkům přísnější evropské směrnice ECE R66/01, která vstoupí v platnost v roce 2017. Tato směrnice definuje prostor pro přežití cestujících, který musí být zajištěn pro případ převrácení vozidla. 

Na druhém místě je komfort. V typicky bílých autobusech s designovým polepem Eurolines může komfortně cestovat 48 cestujících. Na delších tratích mezi evropskými městy poslouží k pohodlí ještě větší prostor mezi sedadly – s převratnou novinkou uspořádání sedaček tzv. „cik cak“, které umožní větší odstup od souseda v oblasti ramen. K dalšímu exkluzivnímu vybavení patří zdvojnásobený počet zásuvek 220 V (dříve 12, nyní 24), WiFi internetové připojení zdarma v ČR i v zahraničí nebo individuální multikanálový systém. Cestující mají k dispozici také denní tisk, časopisy a občerstvení. AC i WC jsou samozřejmostí.

Nové autobusy vyrazily na své cesty v pátek 21. 6. 2013 a budou zajišťovat tyto trasy:

Praha – Brno – Bratislava – Budapešť (denně, z Prahy v 07:00 h, z Budapešti v 15:00 h)

Brno / Praha – Drážďany – Berlín (denně, z Brna v 06:00 h, z Prahy v 09:00 h, z Berlína v 15:00 h)

Praha – Brno – Bratislava (z Prahy ve 13:00 nebo 18:00 h, z Bratislavy v 7:30 nebo 12:30 h)

Od roku 2009, kdy vyjely první autobusy ve výbavě Business Class, se nám koncept komfortního cestování se zaměřením na větší prostor a bezpečí maximálně osvědčil. Setra je pro nás image – je to dokonalá technika, elegantní design, skvěle propracované vybavení. V každém detailu je zde myšleno na „uživatele“ – ať už je to řidič, který se tu cítí jako pilot letadla nebo cestující, který má dokonalé pohodlí. Jsme hrdí, že můžeme být opět první,“ říká Pavla Lauermannová.

O autorovi: Zuzana Rybářová (255 dalších článků)

Mgr. Zuzana Rybářová, mediální konzultant a zároveň známá novinářka zaměřující se na cestovatelský sektor. Pracovala mj. jako šéfredaktorka časopisu Travel Digest, dnes je sama sobě šéfem v kreativní agentuře Amaze.cz, v níž působí především jako konzultantka v oboru Public relations. A samozřejmě: vede portál Malý Dobrodruh.cz a je pravidelným hostem pořadu Sama doma České televize. Více si o ní můžete přečíst zde: Zuzana Rybářová - profil.


(Visited 139 times, 1 visits today)

Související články

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*