Larimar, Malý dobrodruh
Křišťály vás zaručeně zbaví stresu. Foto: www.larimarhotel.at

Jeden z nejvzácnějších polodrahokamů na světě je bezesporu tyrkysově jasný Larimar. Těží se totiž jen na jednom místě a to ještě velmi složitě. Není se proto čemu divit, že když se použije pro speciální masáže nebo meditace, lidé mu přikládají přímo magické účinky.

Pohodlně spočíváte na jednom ze čtyř vodních lůžek, uspořádaných do tvaru květu v zšeřelé místnosti. Mezi nimi stojí velký křišťál, který tvoří více než 30 tisíc krystalků a po stěnách stéká voda čištěná dvěma vzácnými polodrahokamy larimar. Slyšíte jen zurčení vody a jemnou meditační hudbu v pozadí…

“Věřím, že tento kámen má vzácnou moc přinášet do naší mysli klid a výborně pomáhá proti stresu. Ne nadarmo se mu přezdívá kámen bohů nebo Atlantidy. Jeho unikátnost je dána i tím, že se na světě těží jen na jediném místě – v Dominikánské republice, která je podle badatelů právě pozůstatkem ztraceného kontinentu Atlantidy. Larimar sám je výsledkem sopečné činnosti, k níž došlo před miliony let,” přibližuje Johann Haberl z rakouského Stegersbachu, který za nemalou částku pořídil hned dva velké Larimary, podle nich pojmenoval svůj hotel a nyní v něm sdružuje lékaře a terapeuty z celého světa.

Kromě jiného tady ovšem nechávají návštěvníkům dost prostoru, aby vnímali sílu vzácných modrých kamenů. Kromě toho, že tady probíhají pravidelné meditace za pomoci odborníků, sami si můžete do sytosti poležet v krystalové síni, anebo se třeba vydat na masáž kameny štěstí – mezi nimiž larimar samozřejmě nemůže chybět!

Podrobnosti o hotelu Larimar se též dočtete v článku Hotel Larimar – nejlepší wellness v Rakousku.

Masáží ke změně v životě

“Nejčastěji k masáži používám kombinaci larimaru, křišťálu a selenitu. Vzácné minerály mají nevídanou sílu. Byly tu dávno před námi lidmi. Mají paměť naší planety a skrývá se v nich neskutečná energie. Každý z nás se rodí vyrovnaný a čistý. Postupně si ale svou mysl i tělo zanášíme a o tuto energii se připravujeme. Pomocí polodrahokamů ji ale můžeme získat zpět,“ říká terapeutka Sandra Plank.

A jak taková masáž vypadá? Za tónů relaxační hudby se položíte na lehátko a odbornice vás navede na správně hluboké dýchání, abyste se náležitě uvolnili. Mezitím umisťuje kameny na jednotlivé čakry na těle, kterými do vás má proudit čistící energie. “Cítit byste měli příjemné tlaky, vibrace a uvnitř vás by měl nastoupit klid. Vlastně takto provedeme určitý restart. Důležité ale je, že během terapie, která může trvat dvacet minut, ale třeba taky celé hodiny, si prožijete to, co vás trápí, smíříte se s tím, poděkujete, že vás tato zkušenost potkala a necháte ji odplynout. Dál už se tím zkrátka nezabýváte, protože síla kamenů vám dá sílu ke změně.”

Hotel Larimar, Dovolená v Rakousku, Malý dobrodruh
Křišťálový pokoj s drahým kamenem a vodními postelemi. To je ráj. Foto Amaze.cz

Východní a západní medicína pod jednou střechou

Léčebný hotel Larimar byl postaven podle teorie zlatého řezu ve tvaru vejce, které symbolizuje původ života a má evokovat pocit bezpečí. Stavba je skryta v zeleni a byly na ni použity výhradně ekologické materiály. Podle principů čtyř elementů byly navrženy i pokoje. Můžete si tady udělat test osobnosti a podle toho si vybrat pokoj, který vás bude nabíjet pozitivní energií. To zaručí i termální prameny s blahodárnými účinky v několika teplých bazénech, masážní trysky, relaxační podvodní hudba, svět saun, cvičení jógy, tai-či nebo meditace na zahradě, jíž vévodí jezero plné leknínů.

Burgenland, kde Larimar leží, je jeden z nejkrásnějších rakouských krajů – na golfová hřiště mezi vinicemi míří golfisté, do mírně kopcovité krajiny pak cyklisté, milovníci nordic walkingu či jízdy na koni.

Více informací najdete na Larimarhotel.at.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*