Zahrada zámku v Holešově na Kroměřížsku přivítá v sobotu 22. června 3. ročník rodinného hudebního festivalu Holešovská Regata. Jeho hlavním mottem je nabídnout pestrou zábavu pro děti i dospělé. Kromě koncertů je proto součástí festivalu i bohatý doprovodný program s nabídkou dětských atrakcí zdarma. Uskuteční se i oblíbená soutěž netradičních plavidel.

Regata, Malý dobrodruh
Holešovská Regata začne už v sobotu 22. června a přivítá mnoho hvězd. Foto: www.holesovskaregata.cz

Festival začne ve 14 hodin a vyvrcholí ve 22 hodin závěrečným ohňostrojem na počest 60. narozenin zpěváka Miroslava Žbirky. Kromě něj na festivalu zahrají např. Olympic, Aneta Langerová, Kamil Střihavka, Desmod, Dan Bárta či skupina Fleret.

Mistrovství Holešova

Vodní kanály u zámku Holešov vedle hlavního pódia poslouží nejen jako dějiště soutěže netradičních plavidel, ale také Mistrovství Holešova (a světa) v přejezdu vodní lávky. Zájemci se budou moci povozit v dračích lodích, na vodním kanálu navíc na plovoucím pódiu sehraje Městské divadlo Zlín představení „O človíčkovi“.

Kostýmované prohlídky zámku

Pro děti budou v zámeckém areálu připraveny zdarma skákací hrady a další atrakce, indiánská vesnice, dětský koutek s možností hlídání či tvůrčí dílny. Děti i dospělí jistě ocení celodenní kostýmované prohlídky holešovského zámku, tentokrát v duchu 30. let 20. století. Ve sklepeních zámku se budou po celou dobu festivalu promítat staré grotesky. Uskuteční se i taneční workshop nebo kuchařská show s Ivanem Vodochodským.

Město Holešov, které je spolupořadatelem festivalu, nabídne v tento den prohlídky židovské synagogy, Muzea kovářství či výstav v prostorách zámku pro dospělé za polovic a pro děti zcela zdarma.

Více informací na: www.holesovskaregata.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*