Jeli jsme na jistotu. Rakousko je totiž zemí vyhlášenou rozmáhajícím se trendem rodinných hotelů. A tak jsme jeden takový vyzkoušeli. Hotel Allegria je však zcela unikátní tím, že místo služeb hlídání dětí tady dělají maximum pro to, aby se celá rodina mohla nejen bavit, ale i relaxovat.

Hotel Allegria, Malý dobrodruh
Hotel Allegria nabízí jak relaxaci, tak i spoustu sportovních aktivit. Foto: Jan Rybář/Amaze.cz

Kde jste: Burgenland najdete na hranici s Maďarskem (do 20. let minulého století – byl dokonce jeho součástí), je nejmladší částí Rakouska a jeho třetí nejmenší spolkovou zemí.

Co tu najdete: Příjemně zvlněnou krajinu, jejíž svahy jsou porostlé lesy a vinicemi (ano, víno tu mají vskutku lahodné), doslova protkané malebnými vesnicemi s vinnými sklípky, ale také dokonalou sítí cyklostezek. Hotel Allegria stojí u Stegersbachu a je součástí prázdninového resortu Reiters Burgenland Resort. Ten provází pravdivá a okouzlující historka: když tady totiž jedna vrtná společnost hledala naftu, jaksi omylem narazila na další minerální pramen, a tak se tady místo průmyslové těžby začali lidé léčit a po poměrně krátké době zde vyrostl špičkový čtyřhvězdičkový hotel, vůbec první family-friendly v Burgenladnu.

V čem je hotel jiný: Vyznávají tady myšlenku, že rodinná dovolená má být o společně stráveném čase celé rodiny, proto zde děti nehlídají, zato vytvořili neuvěřitelný mix zábavy i odpočinku pro všechny. Vyřádit se můžete v teploučkých bazénech o různé hloubce (v resortu je jich 14!), na skluzavkách, tobogánech, ale nechybí ani několik brouzdališť pro nejmenší nebo pořádné mořské vlnobití. Venku jsou nafukovací hrady, dětské hřiště, lezecké stěny, půjčují tu kola i s cyklosedačkami, večer se promítají dětská kina a je zde jedno celé patro plné různých dětských koutků a tělocviček. Teenagerům je zde k dispozicijejich prostor s ping-pingem, kulečníkem, či digitálními hrami. Na pokojích jsou varné konvice, postýlky, po hotelu jsou přebalovací pulty vybavené plenami i ubrousky, a když ukládáte děti k spánku, najdete na jejich peřinkách každý den na čtvrtce papíru napsanou jinou pohádku.

Hotel Allegria Stegersbach
Kdo by si tu nechtěl zahrát golf?! Foto: Jan Rybář/Amaze.cz

Jídlo na nejvyšší úrovni: Co nás naprosto dostalo, je zdejší kuchyně. Nejmenší strávníci mají svoji sekci s nízkým pultem, kde si mohou vybírat z dobrot, pak je zde několik velkých samostatných bufetů, které jsou rájem gurmánů. Poprvé jsme skutečně využili All inclusive, ve kterém jsme ocenili zejména možnost svačin děti s různými režimy spánku apod.

Wellness a golf jako bonus: Golfová hřiště nadchnou zkušené vyznavače tohoto sportu i začátečníky, kdo se chce naopak nechat hýčkat, může zajít do wellness světa se saunami, na ájurvédu, shiatsu, jógu či anti-aging. Já vyzkoušela novou metodu „floating“ a masáže, při nichž vás voda nadnáší, skutečně stojí za to!

Více www.sparesort.reiters-hotels.com.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*