Měla jsem tu čest se začátkem dubna s CK Neckermann zúčastnit otevření zcela nového hotelu v německém Legolandu. Viděla jsem už stovky, možná tisíce hotelů, ale ještě nikdy jsem nenavštívila hotel, který ve všech ohledech vypadá jako hrad z pohádky. Nejvíce jsem litovala, že hrad Königsburg nemohly vidět moje děti, protože jsem se opravdu ocitla v pohádce!

Prázdninová vesnička Feriendorf

Lego, Malý dobrodruh
Hrad v Legolandu si zamiluje celá rodina. Foto: Radana Košinová

Hotel Königsburg stojí v prázdninové vesničce Feriendorf, patřící pod zábavní park Legoland, nedaleko německého města Günzburg. Už samotná vesnička mě nadchla svou kouzelnou polohou uprostřed lesů, daleko od civilizace. Že je vesnička Feriendorf určená pro rodiny s dětmi, poznáte na každém kroku. Minigolf, lanové centrum, tematická hřiště, speciální restaurace i nejrůznější stavby z kostek LEGO®. Navíc si podle věku a zaměření dětí sami zvolíte, zda vám vyhovuje ubytování ve vilkách s tematikou rytířů, pirátů, starého Egypta či závodních jezdců. Parku Feriendorf však bezesporu dominují dva obří hrady, hotel Ritterburg a nový hotel Königsburg.

Ubytování pro malé rytíře a princezny

Když jsem byla malá, snila jsem o pokoji pro princezny, kde by byla patrová postel s nebesy a když jsem uviděla pokoje v hotelu Königsburg pochopila jsem, proč park Legoland nechal vedle hotelu Ritterburg, připomínající rytířský hrad, vybudovat nový a větší hotel Königsburg. Kapacita 23 původních pokojů nemohla stačit poptávce po pohádkovém bydlení. Nový hotel má 68 luxusních pokojů a věřím, že rozzáří mnoho nejen dětských očí.

LEGO® v každém detailu

Legoland, Malý dobrodruh
Dovolená přímo pro děti. Foto: Radana Košinová

Drobné detaily z kostek LEGO®, jak ve společných prostorách hotelu Königsburg, tak i v pokojích ve mě budily dětské nadšení a úsměv. V každém pokoji mají děti k dispozici na hraní celou LEGO® krabici, nad postelemi visí erby a dokonce na stěnách lezou brouci z barevných kostiček. Děti jsou ubytování ve vlastním pokoji s palandou, televizí a barevnými tapetami s rytířskou tématikou. V prostorné restauraci imitující starou, středověkou krčmu, kde na zdech visí kančí hlavy, jak jinak než z Lega, podávají menu přizpůsobené věku dětí. Až do tohoto hotelu zavítáte, rozhodně si nenechte ujít místní domácí vdolečky s krémovou omáčkou.

Po návratu z německého Legolandu jsem ihned začala organizovat výlet do hotelu Königsburg pro mé děti a už se těším na ty rozzářené tváře.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*