Tradiční hotel Übergossene Alm v Dienten pod Hochkönigem v Salcbursku se letos přeměnil z typického wellness hotelu na prázdninový resort. Dospělí a děti jsou zde rovnocenní – a všichni si přijdou na své. Letos byl hotel totiž rozšířen o oázu klidu „adults only“ a pestrý areál pro děti „Kinderalm“.

Text: Natascha Kames

hotel Übergossene Alm Malý dobrodruh
Součástí hotelu Übergossene Alm je jedinečný zábavní areál pro děti.

Jeden z trendů v hotelnictví je nepřehlédnutelná specializace. Rychlým tempem roste počet dětských hotelů, které se soustřeďují především na rodinnou dovolenou, kde děti mají naprostou volnost a hrají hlavní roli. Současně je čím dál více hotelů, kde dospělý host o děti nezavadí, a kde je mu slíben naprostý klid. Důvodem tohoto vývoje je skutečnost, že především ve wellness hotelech se těžko snáší potřeba klidu dospělých hostů s přirozenou divokostí dětí.

Wolfgang Burchschwaiger, který hotel Übergossene Alm dosud vedl jako typický wellness hotel, se rozhodl pro novou koncepci „Tři v jednom“. „Chceme v našem hotelu nabízet vše pod jednou střechou,“ zdůrazňuje Burgschwaiger a dodává: „dovolenou speciálně pro děti, dovolenou přizpůsobenou potřebám dospělých a jeden typ dovolené se společnými zážitky pro celou rodinu“. Všechny tři tyto typy dovolené jsou zohledněny v zařízení hotelu.

Kinderalm – horská louka pro děti

Kinderalm – to je velký (1900 m2) venkovní i vnitřní zážitkový areál pro děti. Děti zde formou hry poznávají přírodu, seznamují se s přírodními horskými jevy – například s pohyby ledovce na Übergossene Alm, faunou a flórou na horách atd. V areálu se nachází vodopád, jezírko a ledovcový potůček, horská vesnička vybavená nejrůznějšími hrami a sportovním nářadím – vše zhotoveno jen ze dřeva a přírodních materiálů.

V přízemí je dokonce vybudována malá hornická šachta, připomínající velkou hornickou tradici regionu, ve kterém se kdysi těžila měď.

Senzací pro děti je deset metrů vysoká, tříposchoďová věž s obří skluzavkou, labyrintem, létajícím kobercem a trampolínou. V areálu nechybí ani lezecká síť a ledovcový potok s vodním kolem a rybníčkem.

Übergossene Alm Malý dobrodruh
Vedle věže je moderní tělocvična určená především pro míčové hry (i s rodiči). Pravidelně se mění v kinosál, protože je vybavena technikou k promítání filmů.

Součástí Kinderalm jsou také tři malé chatičky, jejichž jména signalizují, co se v nich skrývá. „Rutschhütte“ nabízí vše, co souvisí s pohybem, je vybavena skluzavkami, „Klanghütte“ vyzývá ke hře s tóny a „Kleinkinderalm“ patří těm nejmenším – děti tu najdou domeček pro panenky, chaloupku se samoobslužnou restaurací, kde je denně do 18 hodin malý bufet. Děti zde mohou pod dohledem i povečeřet a jejich rodiče si mohou v klidu vychutnat večeři v hlavní restauraci.

Pedagogický dozor dětí od čtyř let je ve Světě dětí „Almis Kinderwelt“ zajištěn celodenně nebo podle přání a potřeb rodičů. Zkušená pedagožka Teresa se dětem věnuje 5,5 dnů týdně a vymýšlí pestrý a veselý program.

Nechybí dětská restaurace, kreativní dílny i dětská kuchyně, kde vychovatelky s dětmi připravují nejrůznější dobroty.

Na větší děti a mládež se rovněž nezapomnělo. Mají zde také své prostory s počítačovými hrami nejnovější generace a přístupem k internetu.

Adults only – nová Slunná zahrada pod Hochkönigem

Rodiče musí mít také své refugium, kde se mohou oddávat slastnému odpočinku zcela bez dětí. Tak vznikl nápad se Slunnou zahradou, obklopenou dech beroucí horskou scenerií.

Slunná zahrada volně navazuje na vnitřní wellness areál a je vybavena moderní venkovní panoramatickou saunou s tématickými saunovými nálevy. Všude kolem na louce zvou k odpočinku a lenošení útulné plážové koše a elegantní lehátka.

Tip Malého dobrodruha: Neuvěřitelný prázdninový resort

Se „Slunnou zahradou“ a „Kinderalm“ obohacuje Übergossene Alm pojem „rodinná dovolená“ o nový obsah. Potřeby dospělých i dětí jsou uspokojovány odděleně, ale přesto je společný prázdninový zážitek možný pro celou rodinu. Dospělí nemusejí nechat své děti doma, když si chtějí vychutnat kvalitní a zaslouženou wellness dovolenou.

Více informací najdete na www.UebergosseneAlm.at

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*