Co byste doporučila na střevní problémy pro tříleté dítě? Nechci nic zatěžujícího pro žaludek a syn nechce pozřít přírodní přípravky, nechutnají mu.

Sorbecta s babány
Zdravotnický prostředek Sorbecta s babány. Foto: www.sorbecta.cz

Odpovídá: MUDr. Stanislava Šimková, primářka Infekčního oddělení Thomayerovy nemocnice

Střevní chřipka je obzvlášť nebezpečná právě u dětí, které průjmem a zvracením snadněji ztrácí tekutiny a mívají potíže s rehydratací. Právě nechuť doplňovat tekutiny je u dětí varovným signálem dehydratace. V takových případech je důležité vyhledat lékařskou pomoc. Pro všechny typy průjmových onemocnění a pro všechny věkové skupiny pacientů včetně malých dětí i kojenců je vhodným léčebným prostředkem Sorbecta. Jde o vysoce čištěný jíl, který je schopen speciálním mechanismem chránit střevní sliznici proti škodlivým látkám, mechanicky navázat toxiny produkované patogenními bakteriemi a tím urychlovat léčbu. Ze střeva se nevstřebává, neurychluje střevní peristaltiku a vylučuje se stolicí, nikoliv játry a ledvinami. Jde o rozpustný prášek s banánovou příchutí, který lze konzumovat rozpuštěný ve vodě nebo v polotekuté stravě. Při léčbě střevní chřipky je rovněž důležité „naordinovat“ si klidový režim a vhodná hygienická opatření v domácnosti. Dětem je nejlépe doma v posteli, ideálně v přítmí, kde by si měly před návratem do školy dostatečně odpočinout, načerpat síly a počkat, dokud nemoc zcela neodezní. Pokud nemají chuť k jídlu, je zbytečné je nutit. S jídlem je poté nutné začít pozvolna, po malých porcích, a vyhýbat se živočišným potravinám, jako je maso, vejce nebo mléčné výrobky. K pití je vhodný neslazený nebo jen mírně slazený čaj, a to po alespoň zpočátku po malých doušcích, aby jej tělo dokázalo přijmout.

S banány proti průjmu

Zdravotnický prostředek Sorbecta nabízí řešení všech druhů průjmu přírodní cestou. Díky svému složení na bázi čištěného jílu jej mohou užívat všichni členové rodiny bez věkového omezení, a to včetně těch nejmenších dětí i těhotných a kojících žen. Děti uvítají jeho přírodní banánovou příchuť a možnost podávat jej rozpuštěný ve vodě nebo v polotekuté stravě. Přípravek nezatěžuje játra ani ledviny a nezpomaluje ani nezrychluje průchod trávicím traktem. Díky svému šetrnému účinku, snadnému podávání a příjemné chuti je vhodným doplňkem domácí lékárny a užitečným pomocníkem během dovolených i školních výletů. Sorbecta je schopná navázat na sebe viry, bakterie, toxiny i žlučové kyseliny, a vyloučením všech škodlivých látek z trávicího traktu rychle uleví od střevních obtíží.

Více na www.sorbecta.eu

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*