Venku mrzne a vy nevíte, jak správně obléknout svou ratolest? Máme pro vás 3 rady, jak dobře obléct dítě v zimě.

 1. Vrstvěte, vrstvěte, vrstvěte!

Jak obléct dítě na zimu, Malý dobrodruh
Na zimní období je třeba dítě patřičně připravit. Foto: www.skibi.cz

Je lepší obléci dětem více tenčích vrstev, nežli jednu silnou. K praktické dokonalosti to dovedl finský výrobce dětského oblečení Reima prostřednictvím metody Play Layers. Ta umožňuje vzájemně spojovat a kombinovat jednotlivé kusy oblečení podle počasí a aktivit. „K jednotlivým kusům tak můžete (třeba i postupně) dokupovat další, vzájemně je kombinovat a vpínat do sebe, a to napříč modelovými řadami i velikostmi. Do kvalitnější membránové bundy bez podšívky můžete v průběhu roku vpínat mikiny o různé tloušťce dle aktuální teploty a nemusíte už utrácet za podzimní, teplou péřovku ani větrovku na jaro,“ doporučuje Iveta Aušková z webu zaměřujícího se na správné dětské oblékání www.Skibi.cz.

 2. Vrstvěte v zimě správně

Jako první vrstva se u nejmenších dětí používají většinou dětská body. U malinko větších dětí se dá sehnat i funkční termoprádlo, které navíc dokáže transportovat vlhkost od těla. Druhá vrstva by měla být zateplovací a zároveň prodyšná, aby se skrz ní vlhkost z první vrstvy mohla odvádět dále. Ideálním materiálem druhé vrstvy je fleece. Do chladných dnů se velmi osvědčují flísové kombinézy nebo kombinace flísových bundiček a kalhot. Stačí se na tyto flísové kombinézky a komplety podívat a hned vám evokují teplo. Teplé ale nejsou jen na pohled, ale i ve skutečnosti.

3. Tip pro maminky s miminky

Při oblékání miminek a batolat je nejdůležitější, aby dítě zůstalo v teple a v suchu. To znamená použít oblečení s dostatečnými termoizolačními vlastnostmi, zároveň by oděv měl jednak bránit pronikání vody dovnitř a za druhé umožnit odvod tělesné vlhkosti do vnějšího prostředí. „A zapomínat nesmíme ani na potřebu přebalování: vybírejte zimní kalhoty a overaly vybavené praktickým zipem prodlouženým až do konce jedné nohavice!“ radí Iveta Aušková.

Více tipů, jak v zimě oblékat děti ZDE.

Vlastní zkušenost

Zuzana Rybářová-šéfredaktorka webu o cestování s dětmi www.malydobrodruh a matka dvou dcer

„Asi každá maminka, nebo babička, ráno šílí, když obléká děti do školky nebo školy. Teď je zima, ale jak bude přes den? Nebude jim horko, nebo naopak? Rada je jediná: je lepší obléci jim více tenčích vrstev, nežli jednu silnou a vzájemně spojovat a kombinovat jednotlivé kusy oblečení podle počasí a aktivit. K jednotlivým kusům tak můžete (třeba i postupně) dokupovat další, vzájemně je vpínat do sebe, a to napříč modelovými řadami i velikostmi. Koupila jsem tak například kvalitnější membránovou bundu bez podšívky a do té pak v průběhu roku přidávala mikiny o různé tloušťce dle aktuální teploty. Čtyřletá Maruška tak měla vlastně bundu na celý rok a nemusela jsem utrácet za podzimní, teplou péřovku ani větrovku na jaro. A ocenila jsem i to, že zatímco oblékám malou Annu, Marie se naprosto v pohodě obleče sama – vše je k sobě sepnuté, jde to rychle a do školky tak nyní vstáváme o čtvrt hodiny později. A za to jsem skutečně vděčná.“

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*