Dítě s batohem, Malý dobrodruh
Pořádný batoh je pro malé dobrodruhy nezbytný. Foto:www.4camping.cz

Na školu v přírodě nebo na letní tábor potřebuje dítě pořádný batoh, do kterého sbalí všechny nezbytnosti. Jenže jak vybrat ten pravý?

„Důležité je položit si nejprve tyto otázky: Co všechno musí mít dítě s sebou a co je nutno sbalit do batohu, případně, pokud se jedná o turistickou záležitost, kolik dní bude takto nabalený batoh nosit na zádech? Pokud to má být jediné zavazadlo třeba na čtrnáctidenní tábor, pak bude muset být dostatečně objemný. Problém s takovými batohy je ovšem ten, že mají pro děti příliš dlouhá a široká záda, takže se jim pak špatně nosí,” říká Vít Hruška z outdoorového portálu www.4camping.cz

Rozhodně je také důležité zohlednit věk a váhu dítěte. „Pokud se jedná dejme tomu o osmiletou holčičku, nedoporučoval bych batoh větší než čtyřicet litrů, a i tak je rozhodně nutno, aby si ho před koupí vyzkoušela na zádech pořádně naložený. Na Výstavě stanů ho tak můžete navíc jednoduše nabalit všemi potřebnými věcmi, jako jsou spacák, karimatka, nádobí, oblečení nebo boty, a dítě tak bude přesně vědět, co ho čeká,” doplňuje Jaroslav Skalka z chystané Výstavy stanů a vybavení do přírody, která se koná od 28. 5. do 14. 8. v pražských Letňanech, a kde najdete největší výběr turistického zboží na českém trhu.

Tipy na dětské batohy z Výstavy stanů:

Dětský batoh, Malý dobrodruh
Dětský batoh Boll Scout. Foto: www.4camping.cz

Dětský batoh Boll Ranger 38-52 l je batoh pro děti, u něhož najdeme mnoho prvků, které známe z velkých batohů pro dospělé. Je to např. stavitelný, komfortní a dobře ventilovaný zádový systém B2, který sedne dětským zádům jako ulitý. Díky tomu je možné batoh nastavit efektivně na jakákoliv záda dítěte nad 135 cm výšky. Batoh má dvě komory a dva vstupy, přední kapsu na zip a boční elastické síťované kapsy, a díky pláštěnce v batohu nezaskočí vaši ratolest ani náhlá průtrž mračen. Prodává www.4camping.cz za 2 571 Kč.

Propracovaný dětský batoh Boll Scout 24-30 l s funkčním designem, vhodný pro děti a dospívající. Poskytne jim veškerý komfort a bude věrným společníkem na kratších i delších výletech. Najdete u něj detaily a konstrukční prvky známé z trekingových a lezeckých batohů pro dospělé, zádový systém B7 je však přizpůsobený anatomii dětských zad, a to od výšky postavy 135 cm. Pomocí horní expanze ho snadno můžete rozšířit až o šest litrů nad základní objem. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody ho koupíte za 1 467 Kč.

Kvalitní dětský batoh Deuter Fox 30 l nabízí pro dítě maximální pohodlí. Díky unikátnímu systému Vari Quick, který umožňuje nastavení zádových popruhů, je schopen růst s vaším dítětem a po celou dobu užívání mu tak nabízí nadstandardní komfort. Na www.4camping.cz ho koupíte za 2 475 Kč.

Výstava stanů vás vybaví do přírody i inspiruje

Největší evropská Výstava stanů a vybavení do přírody se i letos koná v pražských Letňanech. Bude tady stát na 320 stanů i oblíbené spacákové ležení, kde si budete moc vyzkoušet stovky spacáků a karimatek na nejrůznějších površích a hlavně: na dospělé i děti tady čekají neuvěřitelné téměř tři měsíce (28. 5. – 14. 8. 2016) skvělé zábavy. Na ploše 10 500 m² (!) se představí více než 140 outdoorových značek. Najdete tady největší výběr turistického zboží na českém trhu, nejen stanů, spacáků, karimatek a kempingového nábytku, ale i batohů, oblečení, obuvi a nejrůznějších doplňků, jako jsou vařiče, nádobí, grily, nafukovací čluny, baterky, čelovky, nože a další vybavení, a outdoorové vychytávky. Vše si můžete vyzkoušet, poradit se s odborníky, děti si zařádí v dětském koutku a navíc můžete soutěžit o hodnotné ceny. A pozor: vstup je zdarma! Více na www.vystavastanu.cz

Zdroj informací: www.4camping.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*