Už jen několik metrů zbývá k tomu, aby oprava Jantarové cesty, která je historickou součástí Slezské stezky, byla zakončena.
Jantarová cesta, Malý dobrodruh
Oprava Jantarové cesty bude zanedlouho dokončena. Foto: www.krnap.cz

 

„Jsem rád, že se opravu podařilo stihnout. Cesta leží na hřebenech hor a práci mohlo zkomplikovat brzké podzimní sněžení. Naštěstí se tak nestalo. Navíc cestáři odváděli kvalitní a přesto rychlou práci, a to v klimatických podmínkách, které nejsou vůbec jednoduché,“ říká ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka.

 Rekonstrukce turistických chodníků

Oprava Jantarové cesty je součástí projektu Rekonstrukce turistických chodníků ve východních Krkonoších, spolufinancovaného na české straně z prostředků Operačního programu Životní prostředí. Jedná se o cca 500 metrů dlouhý úsek cesty, která byla již v zoufalém technickém stavu a která byla opravena tradiční technikou, užívanou v Krkonoších po staletí, zvanou štětování. Výběrové řízení vyhrála s cenou 1,991 mil. Kč kamenická firma Tomáš Drábek z Horního Maršova. Na opravovaný úsek navázali s pracemi kolegové na polské straně a i jejich úsek by s největší pravděpodobností měl být opraven v nejbližších dnech.

Úsek Slezské cesty

Jantarová cesta je jedním z úseků Slezské cesty. Je ohraničena Luční boudou a Karpaczem. Její název pochází z roku 1997, kdy byla otevřena jako hraniční přechod pro pěší. Samotná Slezská cesta existuje již od IX. století a byla důležitou krkonošskou spojnicí z Čech do Polska. Odpojovala se od Kladské stezky a pokračovala přes Hostinné, Vrchlabí, Výrovku k Hamplově boudě a do Karpacze.

Více informací na www.krnap.cz.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*