Koncem října proběhne v jihotyrolském Brixenu/ Bressanone již třetí ročník vrcholného setkání světové horolezecké elity – International Mountain Summit (IMS). Jižní Tyrolsko nebylo pro pořádání celosvětového setkání vybráno náhodou: díky své jedinečné poloze na slunné straně Alp a nepřebernému množství okolních vrcholků je pro akci tohoto typu přímo ideální.

Reinhold Messner, Jižní Tyrolsko, festival
Foto: www.suedtirol.info

Festival se koná od 21. do 30. října 2011 a nabídne možnost nahlédnout do života nejlepší světových horolezců prostřednictvím série zajímavých rozhovorů a interaktivních prezentací. Mezi hosty je i Adam Ondra z České republiky, který se již ve dvanácti letech zařadil mezi deset nejlepších světových lezců, a média jej nazývají českou senzací sportovního lezení. Mezi hosty nebudou chybět ani Reinhold Messner, Simon Gietl, Chris Sharma a další.

Mezi hlavní body programu patří poměrně kontroverzní téma show alpinismu a rostoucí komercializace horolezectví, při kterém kolikrát nezáleží ani tak na dosažených výsledcích, jako na tom, jak se událost podaří mediálně prodat. Dále se bude mluvit o horolezeckých tragédiích, které jsou temnou stranou lezeckých úspěchů, a o spirituálním kouzlu hor.

Součástí festivalu je i tzv. IMS walk, která návštěvníkům umožní poznat krásy Dolomit za doprovodu slavných světových horolezců, jako je právě Reinhold Messner.

Dalším bodem programu je plejáda úchvatných fotografií v soutěži IMS Photo Contest. Nejlepší soutěžní snímky pak budou vystaveny na náměstí před brixenskou katedrálou.

Paralelně s horským festivalem proběhne v Brixenu i filmový festival IMS Film, který se koná od 20. do 30. října. Ve spolupráci s brixenským Filmovým klubem se zde budou promítat napínavé filmy z prostředí hor, a to velkém plátně přímo na náměstí.

Celý program letošního IMS bude probíhat ve třech jazycích – angličtině, němčině a italštině. Více informací o festivalu a bližší podrobnosti najdete na webu IMS (www.ims.bz), kde si také můžete rezervovat vstupenky na festival.

Aktuální informace o festivalu, jak probíhají přípravy nebo soutěž pro návštěvníky festivalu – to vše můžete sledovat na naší stránce na facebooku – www.facebook.com/jiznityrolsko. 2/2

Více informací o Jižním Tyrolsku naleznete na webových stránkách www.suedtirol.info

Tiskové informace poskytuje Josef Kracík, tel.: 233 339 980,

e-mail: suedtirol@trimedar.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*