To, že je v Rakousku překrásná příroda a vynikající jídlo, ví už všichni. Dnes však do této země lidé jezdí hlavně za odpočinkem. Nikde jinde totiž nenajdete příjemné hotely s širokou nabídkou wellness procedur, přátelský personál a hlavně zaslouženou relaxaci

hochschober_1-060-300px
Z krásného hotelu Hochschober se vám bude těžce vracet domů. Foto: www.hochschober.com

Ve vídeňském hotelu Kempinski se 25. června konalo již po šesté vyhlášení těch nejlepších v šesti wellness kategoriích. Soutěž, kterou pořádá rakouská agentur Gesundheit & Wellness, má za cíl, představit nejnovější wellness trendy a inovace. Posuzují se nejen lázeňské provozy jako celek, ale i jednotlivé procedury, kosmetické výrobky a zařízení. V letošním roce to byly především hotely rakouského sdružení Best Wellness Hotels Austria, které posbíraly hlavní ceny.

Ceny jsou udělovány v šesti kategoriích :  nejlepší lázeňský hotel, nejlepší lázeňská destinace,  Hotel Spa, Therme, Day Spa, Medical Spa a nejlepší procedura. Hodnocení probíhalo prostřednictvím tajných testů Mystery checks, které sledovaly osm kritérií (design-technika, zdraví, nabídka, služby, efektivita, využití, kreativita a trvalá udržitelnost).

(Prozkoumat můžete i specializovaný web Stegersbach – nejlepší termální lázně v Rakousku.)

Alpenresort Schwarz: Rodinný ráj

V kategorii nejlepší lázeňský hotel, zvítězil tyrolský hotel Alpenresort Schwarz. Tento mnohokrát vyzname- naný rodinný hotel, leží na klimaticky výhodné sluneční straně Miemingu s překrásným výhledem na Alpy, 35 km západně od Insbrucku.  Jeho lázeňský areál SunWelly Spa se světem saun a relaxace nabízí na celkové ploše 4.000 m2 dostatek místa k odpočinku. Srdcem wellness oázy jsou vodní světy s devíti bazény, odděleně pro rodiny s dětmi a hosty bez dětí.

Alpenresort Schwarz
Zkuste si zaplavat v přírodním jezírku. Foto: www.bestwellnesshotels.cz

V idylické zahradě se nachází 1.100 m2 velké přírodní koupací jezírko. 27-jamkové golfové hřiště přímo u hotelu, 3 tenisová hřiště, turistické a cyklistické stezky, běžecké tratě a denně organizovaný aktivní a relaxační program (pilates, jóga, zumba aj.) nebo v zimě skisafari jsou zárukou aktivní dovolené. www.bestwellnesshotels.cz/schwarz

Hotel Hochschober a hotel Andreus: Lázeňská atmosféra

Jednou z podmínek pro přijetí do sdružení Best Wellness Hotels Austria je krásné a klidné, takřka idylické přírodní prostředí. Nabídka wellness – tedy zařízení a procedury – musí být autentické a ladit s prostředím. To byla hlavní kritéria této kategorie a není divu, že první dvě ceny patříly best wellness hotelům.

Hotel Hochschober: Nejlepší z nejlepších

Hochschober, Korutany, Rakousko
Tohle není divočina, ale hotelová zahrada ve stylu alpské přírody. Foto: Amaze.cz

První cenu získal bezkonkurenční hotel Hochschober v rakouských Korutanech. Nachází se na kouzelném horském sedle Turracher Höhe (1.763 m) na břehu stejnojmenného jezera, uprostřed horského masívu Nockberge. Proslulým se stal především svým jedinečným světem vody, tepla a dobré pohody a autentickými orientálními lázněmi hamam. Vysoko v horách nabízí možnost zaplavat si ve výtápěné části jezera Seebad, které má po celý rok teplotu kolem 30°C. Kouzelné prostředí světa Alp je jako stvořené pro dovolenou v kterémkoli ročním období.

Golf &Spa Resort Andreus: Golfovým profesionálem za pár dní

Andreus Golf & Spa Resort s osmnáctijamkovým hřiště přímo před dveřmi hotelu se nachází blízko půvabného jihotyrolského městečka Meran. Zkušení hoteliéři Richard a Helga Fink zde vytvořili geniální spojení z vášně pro golf a wellness nabídkou na nejvyšší úrovni.

V nádherném lázeňském areálu resortu St. Andreus s výhledem do dechberoucí svět hor je plavání ve venkovním a vnitřním bazénu, které jsou navzájem propojené, neuvěřitelným zážitkem.

sauna, Malý dobrodruh
Odpočinek si můžete dopřát v sauně. Foto: www.bestwellnesshotels.cz

Naprostou atrakcí je ovšem jedna z osmi saun „Outdoor-event sauna“, kde jsou pořádány tématizované eventy s různými náměty ((„Inkas“, „Passion“, „Afrika“, „Tyrol“). Celé představení řídí sympatický krasavec Heli, který z návštěvy sauny učiní opravdový spektákl: pomocí hry světel, hudby, vůní a dokonce i plátna s videoprojekcí a zajímavou choreografií. www.bestwellnesshotels.cz/andreus

Další informace na: www.bestwellnesshotels.cz

 

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*