Saunování s dětmi si užívá stále více českých rodin, kdo ale nemá doma vlastní saunu, většinou nemá moc na růžích ustláno. Relaxační centra většinou vstup malým návštěvníkům neumožňují, aby nenarušili klidnou relaxaci dospělých. Mezi místa, jež se snaží rodinám vyjít vstříc a nabízí speciální otevírací hodiny pro děti, se nově zařadilo Wellness Horal ve Velkých Karlovicích.

Relaxační centrum Wellness Horal v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích rozšířilo nabídku o možnost saunování dětí. Nově kvůli tomu ve vybraných časech zpřístupnilo saunový svět, kam měli dosud kvůli zachování klidové zóny vstup jen hosté nad 14 let. Dětem jsou vyhrazeny denně první dvě hodiny otevírací doby. Ta byla zároveň mírně rozšířena.

Wellness Horal: saunování  dětem prospívá!

„Saunování dětí je velmi prospěšné a mezi veřejností stále oblíbenější. Často jsme řešili dotazy, proč v tak velkém relaxačním centru, jako je to naše, nesmí děti chodit s rodiči do sauny. Našli jsme tedy řešení, které vyjde rodinám vstříc a zároveň nenaruší komfort, na který jsou zvyklí ostatní návštěvníci, kteří k nám jezdí za klidnou relaxací,“ uvedl ředitel Wellness Horal Martin Pařízek.

Saunový svět Wellness Horal byl dosud otevřen denně od 10 do 22 hodin. „Nově jsme začátek provozní doby posunuli na 8 hodin, přičemž od 8 do 10 hodin je saunový svět plně k dispozici dětem s rodiči. Samozřejmě ho mohou využít i další zájemci, pokud jsou srozuměni s tím, že může být v saunovém světě v souvislosti s pohybem dětí rušněji. V ranních hodinách bude vše podřízeno maximálnímu komfortu malých hostů,“ dodal Martin Pařízek.

Rodičům s dětmi jsou po celou dobu k dispozici saunéři, kteří (stejně jako dospělým) nabízí saunovací rituály. Jejich délka a průběh jsou přizpůsobeny potřebám malých hostů. „Jinak se ale saunování dětí nijak zvlášť neliší od saunování dospělých. Rodiče hlavně musí dbát na to, aby délka pobytu v sauně odpovídala akuálnímu zdravotnímu stavu dětí a tomu, jak jsou zvyklé snášet horko. Výhodou dopoledního saunování je, že teploty v saunách ještě nedosahují maximálních hodnot, což je vhodné pro začátečníky,“ doplnil Martin Pařízek.

S dětmi do páry či tepidária?

Rodiče s dětmi mohou v saunovém světě využít kromě saun i veškeré další procedury – páru, Kneippův chodník, whirlpooly či tepidarium, které je vhodné pro astmatiky. Zajímavým zpestřením při odpočinku se může stát prohlídka bylinkové zahrádky u venkovní terasy, kde jsou vysazeny máta, levandule, tymián, meduňka a další bylinky, používané nejen ve Wellness Horal, ale také hotelových kuchyních. „Pro děti je připraveno i občerstvení v podobě čerstvého ovoce a vody zdarma. Do budoucna zvažujeme rozšíření nabídky o masáže pro děti,“ uzavřel Martin Pařízek.

Pro rodiče s dětmi je připravena cenově zvýhodněná vstupenka platná od 8 do 11 hodin, která umožňuje vstup do všech prostor Wellness Horal, tedy i termálních bazénů a kardio fitness. Poté, co bude saunový svět v 10 hodin pro děti uzavřen, si tak mohou malí návštěvníci s rodiči ještě hodinu užívat koupání v termálních bazénech Wellness Horal nebo odpočívat na venkovní slunící louce s občerstvením.

Ceník dopoledního saunování

Dítě do 14 let – 99 Kč/3 hodiny

Dospělý (doprovod dítěte) – 190 Kč/3 hodiny

Dospělý (bez dítěte) – 290 Kč/3 hodiny

Ubytovaní hosté hotelů Lanterna a Horal – zdarma

Relaxační centrum Wellness Horal je součástí hotelu Horal, u nějž rodiče s dětmi po návštěvě saun mohou využít dalších možností zábavy. Mohou se občerstvit v restauraci, která nabízí dětská jídla a dětský koutek, případně si zahrát bowling nebo vyrazit na procházku do přírody. Nově byla v okolí hotelu Horal otevřena Kulíškova naučná stezka dlouhá 2,3 km. U hotelu je také Lanový park Horal a půjčovna segway – obě služby mohou využít děti od 120 cm výšky. V létě se také v hotelu Horal konají pravidelné animační programy pro děti

, kam mají přístup nejen hoteloví hosté, ale i veřejnost za 190 Kč na 2 hodiny. www.horal-hotel.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*