V centru našeho hlavního města se skrývá kouzelná galerie s názvem DollsLand, která tvoří domov panenkám Barbie a také příšerkám Monster High. Jak to vypadá, když jsou místnosti plné panenek? To stojí za prozkoumání, nemyslíte?  A nyní máte jedinečnou možnost, protože toto růžové království přivítalo další panenky do své sbírky.

Barbie Athéna, Malý dobrodruh
Zlaté brnění bohyně Athény uchvátí velké i malé slečny. Foto: www.dollsland.eu

Začátkem roku výstava prošla řadou změn, týkajících se obohacení expozice. Velkou novinkou, kterou galerie letos přivítala, se stala sběratelská panenka Barbie jako bohyně Athéna. Dcera nejvyššího boha z Olympu se vám představí v ohromujícím zlatém brnění. Tato bohyně moudrosti byla vyrobena v limitované edici 5.300 kusů pro celý svět. Tím to však nekončí.

Sissi a její kamarádky- Josefína, Alžběta a Marie Antoinetta

Své místo si mezi představitelkami historických postav našla také císařovna Sissi z rakouské Habsbursko-Lotrinské dynastie. Nejcennějším pokladem galerie je kolekce Women of Royalty, kterou tvoří významné panovnice jako Císařovna Josefína, královna Alžběta I. a Marie Antoinetta. Hodnota těchto panenek převyšuje částku 100.000 Kč.

Módní trendy v každé vitríně

Tim Gunn, Malý dobrodruhTim Gunn, Malý dobrodruh
Úchvatné módné kousky Tima Gunna by si přála mít ve skříni každá žena. Foto: www.dollsland.eu

Milovníci trendů v oblékání si v galerii zaručeně také smlsnou. Pokud se alespoň trochu zajímáte o módu, pak jistě znáte jméno Tim Gunn, který účinkoval ve velmi populární televizní show běžící v USA. Tento návrhář se připojil k řadě dalších významných návrhářů, jako jsou Versace, Christian Dior, Bob Mackie, Christian Louboutin nebo Vera Wang a připravil krásné modely, do kterých oblékl panenku Barbie.

Pilná Barbie

Neméně zajímavá je i expozice, kde panenka Barbie mění povolání.  Věděli jste, že Barbie za svůj život vystřídala přes 130 různých zaměstnání? V Galerii DollsLand můžete vidět Barbie jako letušku, doktorku, veterinářku, astronautkou a také Barbie vykonávající funkci prezidentky. Neobjevíte snad žádnou profesi, kterou by si panenka Barbie alespoň jednou nezkusila.

Hrůzostrašné panenky Monster High

Čím vším je ještě galerie DollsLand ojedinělá? Nachází se zde největší sbírka panenek Monster High v České republice a na Slovensku. Nikde jinde neuvidíte potomky známých monster, jako je Drakula, Frankenstein, v tolika různých variantách a převlecích jako zde. Malé návštěvnice si tu mohou v kompletní kolekci prohlédnout všechny studentky a studenty Monster High školy, které byly doposud vyrobeny.

I pánové jsou zváni

Výstava autíček, Malý dobrodruh
Chlapci se v galerii zaručeně nudit nebudou. Čeká je více než 155 modelů autíček. Foto: www.dollsland.eu

I tatínkům a klukům je zde vstup povolen. Pánové se nemusí děsit, že by se na tomto místě neměli čím kochat. Na ně tu čeká více než 155 modelů autíček.  Za obdiv stojí historický Mercedes – Benz 500K nebo Chevrolet Corvette.  I tato expozice byla počátkem roku obměněna a může se chlubit novými kousky.

Galerie DollsLand je určená všem. Ať už jste děti, rodiče, prarodiče, sourozenci nebo kamarádi, na této výstavě zažijete neobyčejné chvíle.

Galerii DollsLand najdete v Rytířské ulici č.6 na Praze 1. Otevřeno má denně od 10:00 – 18:00.

Více informací najdete také na www.dollsland.eu nebo na www.facebook.com/dollsland.eu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*