Je vám jasné, že ani letos nebudete mít přes léto dost dovolené a babička se nebude chtít dětem věnovat celé prázdniny? Pak budete jistě hledat letní tábor. My se podívali na jejich nabídku a je skutečně velmi pestrá: vybírat si můžete z táborů pro pětileté děti i pro teenagery, v ČR i v zahraničí a vaše děti na nich můžou dělat to, co je skutečně baví – co byste řekli na taneční školu nebo tábor plný divokých stříleček?

„Dceru jsem loni poslala na klasický prázdninový tábor, při mnoha aktivitách se nudila a byla pak hodně ráda, že už je doma. Proto jsem letos začala hezky s předstihem sledovat nabídku letních kempů. A našla jsem skutečné skvosty. Elišku baví tančit, a tak jsem jí našla tábor zaměřený právě na tuto aktivitu,“ říká Jana Hájková z Prahy.

Výtvarný tábor, Malý dobrodruh
Z výtvarného táboru vám vaše děti přivezou spoustu krásných výrobků. Foto: www.tabory.cz

Letní tábory pro děti se skutečně stávají fenoménem, a tak se jednotliví pořadatelé předhánějí ve vymýšlení různých druhů letních dětských táborů, mezi kterými si vyberou i velmi starostlivé maminky.

Pro holky: tábor výtvarný i tanenčí

A jaké jsou žhavé novinky? Vedou mezi nimi výtvarně a umělecky zaměřené Tábory pro holky od 6 do12 let, které pak mají ještě užší specifikace. Například na táboru pro holky s tématem zvířata, se stanou malířkou, která zachycuje na svých plátnech nejrůznější příslušníky zvířecí říše, vyzkouší si malování na tělo, zahraje si zvířecí divadlo, ale taky se tady tančí, píšou povídky, zpívají se zvířecí  písničky apod. Takovýto druh táboru probíhá v rekreačním středisku Růžená v krásné zapomenuté oblasti jižních Čech na břehu rybníka Pařezitý s plážem. Nechybí díky tomu ani pohodové koupání a spousta sportovních aktivit.

Taneční tábor je zase určen pro všechny, kdo se chtějí stát hvězdou každého parketu. Holčičky si mohou naučit třeba zumbu, neboli moderní latinskoamerický aerobik, pobaví se na večerních diskotékách a zažijí pravé taneční „battly“.

Kluci si zastřílejí na Military campu!

Military camp, Malý dobrodruh
Na Military campu se z kluků stanou opravdoví vojáci. Foto: www.tabory.cz

Nic z toho by asi nebylo pro kluky. Pro ty od 10 let jsou tu naopak tzv. Military tábory plné stříleček Adrenalinové kempy. Letos je pak naprostou novinkou tzv. Vojenská přípravka (pro kluky od 6 do 10 let) v pořádném adrenalinovém campu. Na obou je čekají základy taktického vedení boje, naučí se pohybovat v neznámém terénu, maskovat se před nepřítelem a útočit na opevněná stanoviště. Zlepší si svou fyzickou zdatnost, ale také si vypilují do dokonalosti svou techniku střelby na pevný terč a mnohé další, samozřejmě pod vedením zkušených vedoucích (opět např. Ve středisku Růžená).

Rodinný tábor pro starostlivé rodiče

Rodinný tábor, Malý dobrodruh
Nyní můžete strávit krásné léto se svými dětmi na rodinném táboře. Foto: www.tabory.cz

Pokud naopak hledáte parádní letní zábavu pro vás i pro vaše děti a nechcete se od nich při tom odloučit, je pro vás tím pravým Rodinný tábor. Jsou určeny pro malé děti od 5 do 10 let v doprovodu rodičů. Nejmenší se v tábornickém prostředí pobaví, jejich rodiče si možná zavzpomínají na vlastní dětství. Naším tipem je Rodinný tábor v rekreačním středisku Varvažov,  v malebném údolí řeky Skalice, kde nechybí přírodní koupaliště, hřiště na volejbal apod. Při společném programu si zasportujete, čekají vás zábavné aktivity, soutěže, táboráky, diskotíky a především se tady upevní vztahy mezi rodinnými příslušníky.

Všechny tyto druhy táborů nabízí například největší organizátor dětských táborů v ČR – CK Topinka, který má 22 let tradice a profesionální přístup. Tábory CK Topinka najdete na www.tabory.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*