Dovolená v kempu sice není tak pohodlná, jako 14 dní v hotelovém apartmá, bývá zato mnohem dobrodružnější a levnější. Chcete-li se svými dětmi zažít nezapomenutelné prázdniny, vezměte je na pár dní na karimatky.

Dovolená pod stanem, Malý dobrodruh
Na dovolenou pod stanem budou vaše děti vzpomínat po celý život.

Stanování v zahraničí

Až na pár výjimek, ke kterým patří např. balkánské země, vám v Evropě nikde neodvolí si postavit stan, kdekoli se vám zlíbí, aniž byste neporušili zákon a nedostali pokutu. Přespávat na parkovišti většinou můžete, jen nesmíte vyndat židli ani kotlík. Na Slovensku lze volně rozložit spacáky jen v blízkosti turistických chat, kterým za místo a možnost využití toalety zaplatíte přibližně dvě eura. V Norsku můžete kempovat 150 m od nejbližšího obydlí. Rozložíte-li si ale stan v některé ze zón, kde máte možnost využít blízké sprchy a toalety, poplatku se nevyhnete. Pořád je to ale levnější než pobyt v hotelu.

Levné ubytování u moře

V kempu se můžete ubytovat i v přímořských oblastech. Dávejte si ale pozor, abyste si vybrali místo, kde své obydlí schováte do stínu stromů, jinak ve stanu nevydržíte. Například v Chorvatsku je v současné době okolo pěti set kempů. Za osobu za týden zaplatíte 900–2 500 Kč. Čím blíže moři tábořiště leží a čím lepší má vybavení, tím je samozřejmě dražší. Pohodlnější a stále relativně levné řešení představují bungalovy, které najdete v areálech lepších kempů.

V Itálii dáte v sezoně za osobu v kempu přibližně 10 euro. Za děti zhruba o dvě eura méně. Nejdražší z nich ale mají vlastní přístup k moři i bazény. V Řecku za osobu a noc průměrně zaplatíte 7 euro. Ve Španělsku utratíte okolo 6 euro za dospělou osobu.

Kam vyrazit v Česku

V České republice můžete spát pod stanem jen v kempech a na vlastním pozemku. Na výběr máte z kempů, které jsou u břehů řek, uprostřed lesů i u přehrad. Za týden v tábořišti zaplatíte za čtyřčlennou rodinu přibližně dva tisíce korun. Ceny se mění podle sezóny. V květnu, červnu a září proto zaplatíte méně než v červenci a srpnu. Svá doporučení si zkušení kempaři předávají na různých online diskusích. Jako tipy vám mohou posloužit jejich aktuální hodnocení.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*