Mnoho lyžařů si potrpí na kvalitní lyžařskou výbavu a tu tvoří hlavně pohodlné lyžařské boty.  V České republice již fungují obchody, kde vám tyto boty vyrobí na míru, a tak se nemusíte bát, že byste museli sjezdovku kvůli nepohodlné obuvi opouštět dřív, než byste chtěli.

Lyžařské boty, Malý dobrodruh
Nechte si vyrobit lyžařské nohy, které vám budou zaručeně sedět. Foto: www.skibi.cz

„Lyžařská bota musí pevně fixovat nohu, zároveň v ní však běžný lyžař chce vydržet celý den a vyžaduje tedy vysokou míru komfortu. Sériově vyráběné boty mohou oba tyto požadavky naplnit jen těžko. Naopak boty Black Project zaručí každému lyžaři dokonalé pohodlí a nekompromisní výkon,“ říká Dan Hájek, bootfitter specializované lyžařské prodejny Ski a Bike Centrum Radotín.

Na míru se přizpůsobují všechny tři součásti boty – stélka, vnitřní botička a skelet. Stélky se připravují na základě otisku nohou lyžaře do speciální silikonové formy. Vnitřní botička pak může být buď tepelně tvarovatelná, nebo vypěňovací. Tepelně tvarovatelné botičky se po nahřátí teplým vzduchem tvarují v celém objemu. Nenabízí tak dokonalý fit, ale jsou celkově pohodlnější a více hřejí. Vypěňovací botičky se tvoří vháněním polyuretanové pěny do polotovaru, v němž je umístěna noha lyžaře. Dokonale vyplňují prostor mezi nohou a skeletem a jsou celkově tužší, než tepelně tvarovatelné botičky. Vypěňovací botičky včetně stélek stélky lze použít i do skeletů jiných značek.

Black Project

Samotný Black Project nabízí tři polotovary skeletů, jež dodávají známé sportovní firmy Salomon a Head. Volit lze flexi v rozpětí 100 – 120 a šířku chodidla 98 – 103 mm. Vybrat by si tedy měl každý sportovněji laděný lyžaři. Také skelet v rámci Black Projectu prochází individuálním přizpůsobením nohám lyžaře. Jde o nastavení cantingu, úpravu rotace kolena a případně také vytahování skeletu či vybrušování.

Co je třeba znát!

Sidas byl založen v roce 1975 ve Francii třemi lyžařskými instruktory Loïc Davidem, Jacquesem Martinem a Gabrielem Pellicotem, kteří chtěli poskytnout větší pohodlí nohám lyžařů prostřednictvím anatomicky tvarovaných stélek. Časem  jejich výrobky našly uplatnění i v lékařské oblasti a pro terapeutické použití. Od sezóny 2011-2012 nabízí Sidas pod názvem Black Project lyžařské boty na míru.

Ski a Bike Centrum Radotín s.r.o. (založeno roku 1988) nabízí prémiové značky sportovního vybavení a oblečení pro cyklistiku a lyžování a všechny s těmito sporty související servisní služby. Ski a Bike centrum Radotín s.r.o. nabízí služby profesionálního bootfittingu a lyžařskou obuv na míru Sidas Black Project.

Více informací naleznete na www.skibi-blog.cz a www.skibi.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*