Milujete také lyžování v Rakousku? Máme pro vás tip:  středisko Turracher Höhe na rozhraní Korutan a Štýrska. Najdete tu široké a prostorné sjezdovky sahající do nadmořské výšky 2200 metrů (tedy  žádný shon), sněhovou pokrývku až do pozdního jara. A také třeba číšníky přímo na sjezdovce. Prostě lyžování v Rakousku, jak má být! Reportéři Malého dobrodruha toto středisko sami navštívili a ručí vám tedy za to, že budete nadšení!

Turracher Höhe: horský amfiteátr s jezerem
lyžování v Rakousku, Turracher Höhe, Korutany, Štýrsko
Celkový pohled na středisko.

Horské sedlo je lyžařským areálem obklopeno kolem dokola. Uprostřed leží zamrzající jezero – i to je vlastně součástí lyžařské nabídky, neboť po jeho ledové ploše převáží lyžaře mezi protilehlými svahy jezerní taxík. Východní svah tvoří hřeben Kornock s pestrými variantami méně náročných červených tratí, svažujících se nejprve po širokém hřebeni a níže v kotlině pod ním v lehce zvlněném terénu. Přímo u jezera je cvičná zóna s několika vleky. Tato část areálu má ještě jeden nástupní bod – telemixovou lanovku (kombinace sedaček a kabinek) Panorama s kratší serpentinovitou červenou tratí a adrenalinovou sáňkařskou dráhou Nocky Flitzer, místy čnící úctyhodně vysoko nad terénem.

Západně otočená strana průsmyku má kvalitnější sjezdařskou artilerii – poměrně dlouhé (cca 2,5 km), široké a sportovní lesní průseky směřující k severně ležícímu Turrachu. Královnou je červená dálnice FIS s variantami Adrenalin (úzká rychlá sjezdovka v trase lanovky) a Direttissima (cílový černý hang) podél kryté 6sedačky Turrach. Velmi podobná FISce je sousední červená trať Zirbenwald končící u sousední stejnojmenné expresní sedačky. Ta má i pohodovou modrou variantu Marchenwald. Členitější a hravější poctivě červený terén brázdí sjezdovky kolem vleku Weitental a dvousedačky Sonne na břehu jezera, přímo u stanoviště jezerního taxíku. Výhodou této strany areálu je za větrného nebo mlhavého počasí krytí limbovým lesem.

Korutany a Štýrsko = dokonalé služby pro lyžaře
Turracher Höhe, Lyžování v Rakousku, Štýrsko, Korutany
Inu, na rakouských sjezdovkách to prostě žije!

Neobvyklé služby čekají i v lyžařském areálu. V nástupní stanici páteřní 6sedačky Kornock se nachází obývací pokoj, kde se můžete ohřát, posedět na měkkém kanapi, občerstvit se jablíčkem nebo čajem či si nechat namasírovat v masážním křesle záda. Sedačky zmíněné lanovky jsou samozřejmě vyhřívané a na horní stanici čekají lehátka k lenošení a kochání se hřebenem Karavanek na jižním obzoru. Ke slunci otočená lehátka objevíte i na dalších místech (horní stanice kabinky Panorama a sedačky Turrach), vždy zdarma. Na posledně jmenovaném místě nezřídka parkuje pojízdný bar s občerstvovací dávkou sektu, v teplejším počasí i zmrzliny, i tentokrát bezplatně. Rozmazlování se zkrátka nedá popsat.

Milovníci lyžování v Rakousku: je tu ráj pro běžkaře a turisty!

Sjezdovky lze vyměnit za úzká prkna a vydat se po jednom ze čtyř běžeckých okruhů. Na výběr je od trati s nulovým převýšením – po zamrzlé hladině jezera Turracher See – až po obtížnější Zirbenwaldloipe v délce asi tří kilometrů. Za použití stop se tu neplatí.

Pro klidnější povahy udržují na Turracher Höhe také docela dlouhý pěší okruh.  Kolečko vás přivede ke dvěma menším, ale mimořádně malebným jezerům, Grünsee a Schwarzsee.

Turracher Höhe je tradičně jedním z nejdéle otevřených lyžařských areálů v Rakousku – v posledních letech spouští první vlek již během října a většina areálu je pak v provozu od prosince do začátku května.

Kontakt: Turracher Höhe – skvělé lyžování v Rakousku: www.turracherhoehe.at

 

Aktuální nabídky

Seehotel Jägerwirt****Superior

Jägerwirt Pulverschneewochen (týdny v prašanu) v lednu 2012 a firnové týdny v březnu 2012

7 dní s polopenzí, 6denní skipass a 5denní lyžařská škola

od 960,-  eur za osobu v dvoulůžkovémpokoji

www.seehotel-jaegerwirt.at

Schlosshotel Seewirt****

  • 8.1. – 4.2.2012 a 17. – 31.3.2012: 8 dní/ 7 noclehů s polopenzí včetně 6denního skipassu od 792, – za osobu
  • Sportovní týden (3. – 17.3.2012): 8 dní / 7 noclehů s polopenzí včetně 6denního skipassu od 807,. € – za osobu
  • 5denní pobyty (18. – 29.3.2012) vždy od neděle do čtvrtka: / 4 noclehy s polopenzí včetně 3denního skipassu od 461,– € za osobu

www.schlosshotel-seewirt.com

 

Almhüttendorf Turracher Höhe

Romantické chatky a zimní kouzlo hor. Luxusní chaty pro 14 nebo 6 osob. Větší chaty jsou vybavené vlastní saunou a vířivkou. Shuttlebus zdarma k lanovkám.

Leden a březen 2012:

chata Turrach pro 14 osob: 1699,- € /týden

chata Sonnleitn pro 6 osob: 798,- €/ týden

www.almdorf-turrach.at

REZERVAČNÍ KÓD: brno+2012

 

 

 

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*