Mariánské Lázně 13.až 15. května zahajují pestrým kulturním programem svou letošní lázeňskou sezónu.

Foto: Czech Tourism

Vše vypukne už v pátek, v 15.00 hodin, kdy začne prezentace pivovaru PLZEŇSKÝ PRAZDROJ a ve stejnou dobu vypukne JARMARK – stánkový prodej, občerstvení (obě akce potrvají až do nedělní 15. hodiny). S komponovaným pořadem plným písniček a soutěží se představí ŠVEJKŮV c.k. KABARET  a na kolonádě se předvedou TRADIČNÍ ČESKÁ ŘEMESLA (rovněž se jimi můžete kochat až do nedělní 15. hodiny). Večer od 19.30 vystoupí Slavnostní SYMFONICKÝ koncert a v domě Casino bude účinkovat Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně.

Sobotní program začne už v 9.00 -10.00 PRŮVODEM od hotelu Bohemia a vystoupením Dechového orchestru mladých a mažoretek. V 10.00 hodin vystoup í na kolonádě mažoretky a můžete se těšit na LÁZEŇSKOU PROMENÁDU a Promenádní koncert lázeňského kvarteta. V 10.30 se představí SMÍŠENÝ PĚVECKÝ SBOR FONTÁNA a ve zdejším kostele se bude konat SLAVNOSTNÍ MŠE. V 11.00 hodin pak na kolonádě vypuknou slavnosti nazvané VÍTEJ NOVÁ SEZÓNO  a ŽEHNÁNÍM PRAMENŮ, slavnostním přestřižení stuhy, staropražskými lidovými písničkai v podání kapely TŘEHUSK. Těšit se můžete na vystoupení AŤ ŽIJÍ HARMONIKY, koncert Velkého akordeonového orchestru ZUŠ F. Chopina  a vystoupení kapely Karel Gott Cover Band. Na kolonádě si pak můžete od 18.30 do 21.00 zatančit za doprovodu MELODY MAKERS Ondřeje Havelky.

Malý dobrodruh doporučuje: Potkejte staletí na kolonádě – usedněte v dobové kavárně a vychutnejte si atmosféru M.Lázní na přelomu 20. a 30. let minulého století. Kapela bude hrát nejen k poslechu, ale také k tanci. Součástí programu bude vyhlášení výherců soutěž o elegantní dózy Kolonáda v historických designech.

Kde se v sobotu pobaví děti? 

Arnika 13.00–17.00 OBŘÍ NAFUKOVADLA – zábavné atrakce pro děti

10.30, 13.30, 15.00 POULIČNÍ DIVADELNÍ ŘÁDĚNÍ

13.00 – 17.00 DĚTSKÝ BODYPAINTING – dětské tvářičky se odborným malováním změní v různá zvířátka a vysněné postavičky

Potkejte staletí na kolonádě – výstava– vznik a vývoj lázeňských oplatek v ML se zaměřením na zlatou éru lázeňství (19.-20.stol.), ochutnávky teplých lázeňských oplatek Kolonáda, soutěž.

 Muzeum 9.00 – 16.00 DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Výstava „Móda v rytmu swingu“ – elegance na lázeňských promenádách.

Módní přehlídka u příležitosti slavnostního otevření výstavy 12.5.v 18.00h.

15.00 – 16.20 PREZENTAČNÍ JÍZDA PENDOLINEM (M.L.-Cheb a zpět)

Zábavný program pro celou neděli však pokračuje i v neděli 15. května. Na kolonádě se můžete v 9.30 nechat pohladit FOLKLÓREM v podání souboru Rozmarýnek. V 11.00 ZAHRAJE A ZAPÍVÁ dechová kapela DALIBORKA. Na kolonádě ve 13.30 vypukne JARNÍ KONCERT DECHOVÉHO ORCHESTRU MLADÝCH a mnohé další.  Více na www.marianskelazne.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*