Manažeři v České republice si stále více oblibují možnost vyjet na služební cesty autobusem. A proč tomu tak je? Řízení je totiž únavné a navíc při něm ztrácíte čas, který byste mohli věnovat jiným aktivitám. V autobusech je často internetové připojení, které vám umožní spojit se s vaším pracovištěm a dohnat práci, kterou byste zameškali, kdybyste řídili auto.

Manažeři na cestách, Malý dobrodruh
Neztrácejte drahocenný čas řízením automobulu. Foto: www.eurolines.cz

„Nerad cestuji autobusem,“ říká Daniël Hagen, ředitel cestovní kanceláře Dutch Masters. „Protože jsem dříve pracoval jako průvodce, mám již něco naježděno. A při své výšce 192 cm je pro mne cesta tímto dopravním prostředkem spíš za trest. Kvůli zranění kolene jsem však dočasně nemohl řídit auto, ale musel se zúčastnit důležité schůzky v Berlíně. Řešením byl autobus Business Class a musím říct, že jsem byl příjemně překvapen – prostor na nohy mi konečně vyhovoval a doba cesty 4,5 h je v porovnání s autem (3,5 – 4 h) více než přijatelná. Příště bych využil znovu,“ dodává Daniël Hagen.

Kam manažeři rádi cestují?

Mezi tzv. manažerskými cestami autobusy vedou tyto destinace: Bratislava, Brno, Berlín, Drážďany nebo Mnichov. Jde o vzdálenosti, které se dají překonat do 4,5 h. Právě na těchto trasách se doba cesty autobusem a autem téměř neliší a letadlo je pro tak malou vzdálenost časově neefektivní. Co se týče porovnání nákladů, je autobus určitě ekonomickou volbou.

Business Class linky přilákaly od svého zavedení v roce 2009 deseti tisíce cestujících. Mezi Prahou a Bratislavou cestovalo v loňském roce více než 70 000 osob, směrem na Drážďany a Berlín pak dalších 50 000.

Jaké výhody toto cestování má?

„Výhody cestování autobusy po Evropě jsou jednoznačné. Pracovně vytížení lidé se nemusí věnovat mnohdy náročnému řízení auta, ale místo toho mohou tento čas využít třeba právě pro přípravu podkladů na schůzku nebo telefonování, které by měli mít při řízení vozu zapovězeno,“ říká Pavla Lauermannová ze společnosti Eurolines, která provozuje tzv. Business Class autobusy, jež jsou zejména u manažerů poslední roky velmi oblíbené.

V autobuse si stihnete přečíst ranní noviny nebo vyřídit první nápor e-mailů. Na pracovním obědě si klidně můžete dát bez obav „skleničku“. „Cestou zpět pak není problém projít znovu mailovou schránku, dobít si telefon nebo notebook, poslechnout si nějakou audio knihu ve sluchátkách nebo se prospat. Domů dorazíte v naprosté pohodě,“ upřesňuje Pavla Lauermannová.

V autobusech Business Class mají cestující maximální pohodlí – pohodlná sedadla s bezpečnostními pásy mají rozšířený prostore na nohy (s odstupem od souseda do strany a připravuje se dokonce i vpřed), zásuvky 220 V, WiFi připojení zdarma v ČR i v zahraničí, výsuvné stolky pro pohodlnější práci s notebookem, individuální multikanálový systém, sluchátka a zdarma denní tisk, časopisy, malé občerstvení a až 2 zavazadla s sebou.

Cestování autobusem na otočku

Frekvence spojení a časová poloha jednotlivých příjezdů a odjezdů se přizpůsobují požadavkům cestujících. Ne vždy chcete trávit večery v hotelu. Dáte pak raději přednost byť pozdějšímu příjezdu, ale s noclehem doma.

Cesty autobusem po Evropě na otočku začínají být velmi oblíbené i u studentů nebo seniorů: chtějí ušetřit na ubytování, a tak brzy ráno vyráží a večer už jsou plni dojmů doma.

„Dávno víme, že i jako dopravci musíme jít s dobou, a proto máme na našich stránkách www.eurolines.cz všechny možné tipy na aktivity a možnosti, jak trávit volný čas v našich destinacích. V autobusech pak nechybí propagační materiály nebo videa z míst, kam naši cestující míří. Chceme jim jejich cestovatelské zážitky zkrátka co nejvíce zpříjemnit, aby se už v autobusech cítili jako na vysněné cestě,“ uzavírá Pavla Lauermannová z Eurolines.

Více informací na www.eurolines.cz.

Tags:

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*