Jak to udělat, když jste lyžařští začátečníci a nevíte, zda se vám investice do lyžařské výbavy vyplatí? Jednoduchým řešením je půjčovna lyží. V dnešní době si lidé stále více lyže půjčují, ale pozor! Raději si do nějaké půjčovny zajděte před odjezdem na hory. Může se vám stát, že v horských střediscích už nebudou mít lyže, které by vám vyhovovaly.

Lyže, Malý dobrodruh
Proč si lyže kupovat, když si je můžete vypůjčit? Foto: www.pujcovnalyzi.cz

„Počty námi půjčených lyží za sezonu v posledních letech narůstají. Někteří lidé si lyže raději půjčí proto, že na hory nejezdí tak často, jiní zase uvítají možnost vyzkoušet pokaždé jiný model lyží,“ říká Jan Pivrnec z půjčovny lyží pražského Ski a Bike Centra Radotín. „Souvisí to také s tím, že kvalitní půjčovny již dnes  nabízejí nejnovější modely lyží předních značek pro aktuální sezónu, a to včetně top modelů. Půjčení lyží tak již nemusí znamenat, že budete jezdit na starých a hodně používaných lyžích, jak tomu bylo dříve,“ doplňuje.

Kvalitní půjčovny dnes nabízejí k půjčení průřez aktuálními kolekcemi značek, takže si každý lyžař může vyzkoušet, jaké lyže jsou právě na trhu, co umějí, a jaký model pro něj nejvhodnější. To pak usnadňuje rozhodování při koupi lyží.

Kdy si lyže koupit?

Trend půjčování lyží v půjčovnách ve velkých městech souvisí jednak s výrazně nižší cenou a dále také s tím, že lyžaři mají již před odjezdem na hory lyže zajištěné a nemusejí se bát, že na horách už budou lyže vypůjčovány. To se může snadno stát zejména v exponovaných termínech, jako jsou například nadcházející jarní prázdniny.

Vyzkoušejte špičkové lyže

„Víme o tom, že si stále více lidí půjčuje lyže již ve městě a nikoliv až v horském středisku. Proto o prázdninách očekáváme velký zájem patrný už z rezervací a jsme připraveni ho uspokojit,“ ujišťuje Pivrnec ze serveru pujcovna-lyzi.cz.

Půjčovna lyží Ski a Bike Centra Radotín má pro své zákazníky i na nadcházející prázdniny dostatečný počet aktuálních modelů lyží špičkových značek Völkl, Elan, Rossignol a K2 od rekreačních po závodní top modely. Raritou pro lyžařské nadšence pak jsou unikátní české designové lyže s názvem „na hory“, nebo závodní topmodely běžeckých lyží, které se normálně nepůjčují.

 Ski a Bike Centrum Radotín je specializovaná prodejna pro lyžování a cyklistiku, založená v roce 1988. Nabízí prémiové značky sportovního vybavení a oblečení. Provozuje také špičkový lyžařský a cyklistický servis, test centrum a půjčovnu lyžařského vybavení. Více informací naleznete na stránkách www.skiservis.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*