Jestliže jste žena, pak se Vám určitě alespoň jednou stalo, že jste se musela rozhodovat o tom, zda zvolíte práci nebo dítě. Dnes se této volbě můžete vyhnout. V České republice se stále více rozvíjejí služby, které Vám umožní vzít si s sebou svého potomka do zaměstnání. Jednou z takových služeb je právě Baby Office.

Dětský koutek, Malý dobrodruh
Služba Baby Office se postará i o rozvoj vašeho dítěte. Foto: Věra Křeháčková

Ještě před startem coworkingového centra pro rodiče s dětmi, kanceláří určených speciálně pro rodiče s malými dětmi, nabídne Baby Office umístění mobilních koutků na firemní nebo společenské akce. „Rodiče dnes často stojí před otázkou, zda dát přednost dítěti nebo účasti na odborné konferenci, firemním semináři, veletrhu nebo společenské akci,“ vysvětluje jedna z autorek projektu Hana Krejčí.

Baby Office je nová unikátní služba pro rodiče, které chtějí i na mateřské dovolené zůstat ve styku se svojí profesí. Projekt připravuje skupina matek, které se nechtěly smířit s tím, že stále musí volit mezi dětmi a prací, osobním rozvojem či zábavou a rozhodly se vzít změnu do svých rukou. Nápad zaujal i porotu pražského kola soutěže pro začínající podnikatele Rozjezdy 2012 pořádané společností T-Mobile.  Baby Office nyní začíná s mobilními dětskými koutky, během února pak otevře v Praze coworkingové centrum spojené s miniškolkou.

Program na rozvoj dítěte

Baby Office nabízí umístění mobilních dětských koutků na soukromých i firemních akcích, v interiéru i exteriéru: „Dětské koutky jsou vhodné všude tam, kde se předpokládá účast rodičů malých dětí, jako jsou firemní párty, městské slavnosti, trhy, jarmarky, veletrhy, přednášky, semináře či kongresy,“ vypočítává možnosti Hana Krejčí. Jak dále vysvětluje, Baby Office není jen pouhé hlídání dětí. „Pro děti zajišťujeme vždy originální program s využitím metody artefiletiky, ale nabízíme i další formy doprovodného programu: divadelní či hudební představení,fotokoutek, zázemí pro kojící matky i batolata .“  Prostřednictvím speciálně vyškolených pracovnic tak děti dostávají podněty k dalšímu rozvoji.

Vše bude zajištěno

Prvním krokem je vždy vytvoření programu, který by odpovídal charakteru akce a věkové skupině dětí. Baby Office přiveze vlastní vybavení, které zahrnuje od pomůcek pro kojení a přebalování, nástroje pro přípravu či ohřev dětských jídel až po výtvarné dílničky či hudební nástroje. Pracovnice Baby Office zajišťují asistenci a podporu přítomným rodičům, aby se bez obav mohli soustředit na probíhající program.

Pomoc proti diskriminaci matek s dětmi

„Mám dvě děti a z vlastní zkušenosti vím, že pořadatelé kulturních a firemních akcí na rodiče s dětmi příliš nemyslí,“ potvrzuje Hana Krejčí. Hlídací koutky nebo program pro děti jsou na akcích typu seminářů, veletrhů nebo festivalů zatím spíše výjimkou. Využitím služeb Baby Office dávají pořadatelé najevo, že jsou pro ně rodiče s dětmi důležití. Baby Office zaměstnává téměř výhradně osoby znevýhodněné na trhu práce, tedy rodiče s malými dětmi a ženy ve věku nad 50 let. „Baby Office proto není jen užitečná služba, ale má také důležitý sociální rozměr,“ doplňuje Hana Krejčí.

Více informací na www.babyoffice.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*