Že znáte olomoucké tvarůžky? Tak to se mýlíte! Tvarůžková cukrárna v Lošticích vás přesvědčí, že z této tradiční pochoutky se dají dělat nečekané zázraky… A proč to je cukrárna? Protože, říkají v Lošticích, to prostě zní dobře…

Tvarůžková cukrárnaKremrole, šáteček, vdoleček či dortík, to vše najdete v nabídce Tvarůžkové cukrárny. Jak říkají sami majitelé „moučníky se tváří sladce, ale chutnají slaně“. Ochutnat můžete moučníky z listového, piškotového či bramborového těsta v kombinaci s tvarůžkovou pěnou. Moučníky jsou zdobeny oříšky, šunkou, perníkem či jablečnými biopovidly.

Reportér Malého dobrodruha měl možnost tyto skvost ochutnat a ručí za to, že váš pohled na olomoucké tvarůžky se změní od základu – jsou prostě skvělé!

Lahůdky podle rodinných receptů

Tvarůžková cukrárnaManželé Poštulkovi tvarůžkové moučníky v Tvarůžkové cukrárně vyrábí již od roku 2009 podle rodinných receptů. První vznikl Loštický šáteček a koláček, který získal ocenění Česká chuťovka. Mezi další úspěchy patří ocenění Regionální potravina či Výrobek Olomouckého kraje. Poštulkovy tvarůžkové moučníky nesou také označení Haná regionální produkt.

Dnes v nabídce najdeme více než 10 druhů slaných moučníků, nově také tvarůžkový dortík s brusinkami. Na objednávku lze připravit dort Tvarůžkovník, tvarůžkovou roládu se špenátem či štrůdl s tvarůžky a se zelím.

Foto (4)V Tvarůžkové cukrárně můžete také ochutnat netradiční občerstvení jako je tvarůžkový bramboráček, hot dog nebo langoš. Kdo přeci jen tolik vůni tvarůžkových dobrot neocení, může si dát klasický větrník či indiána a v létě točenou vanilkovou zmrzlinu.

Tvarůžkovou cukrárnu můžete navštívit v Lošticích, nedaleko Olomouce. Cukrárna se nachází jen 80 kroků z náměstí směrem ke kostelu. Nabízí příjemné posezení v nekuřáckém prostředí, dětský koutek pro nejmenší zákazníky a v letních měsících si odpočinete na venkovních lavičkách ve stínu vrb.

Více viz web: www.tvaruzkovacukrarna.cz

One Comment

  1. Vladi says:

    Tvarůžky milueme a v tvarůžkové cukrárně jsme už byli a je to zvláštní, ale můžeme jenom doporučit 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*