Chcete udělat svým blízkým radost? Pak jim uspořádejte netradiční oslavu plnou jídla a zábavy. Tou pravou volbou může být například párty v mexickém stylu, na kterou budete zaručeně ještě dlouho vzpomínat.

Mexická oslava, Malý dobrodruh
Na párty nesmí chybět ani mexická kuchyně, která je dnes velmi oblíbenou. Foto: www.santamariaworld.com

K pořádné mexické party neodmyslitelně patří především dobré jídlo. Mexická kuchyně se v posledních letech stala velmi oblíbenou. Příprava typických quesadillas, burritos, fajitas nebo tacos je velmi jednoduchá. Stačí osmažit a okořenit maso a zeleninu, naplnit jimi tortilly, polít omáčkou a lahodné mexické pokrmy jsou připravené. Děti si jistě zamilují i talíře nachos. Do jejich přípravy a zdobení můžete zapojit i vaše ratolesti. Nechte je dát na plech nachos chips a podle jejich fantazie jim pomozte posypat je sýrem, fazolemi a dalšími ingrediencemi. Po vyndání z trouby mohou opět povolit uzdu svojí kreativitě a svoje dílo dozdobit rajčatovou omáčkou Santa Maria Tex Mex Salsa Medium. Díky praktické lahvičce se nemusíte bát, že budete mít omáčku po celé kuchyni.

Jídlo a pití: ZAJIŠTĚNO!

Rodičům, kteří by rádi připravili svým dětem originální mexickou party, ale s přípravou mexického pohoštění nemají zkušenosti, je určena novinka společnosti Santa Maria – dinner kits. Na obalu je přehledně znázorněno, které přísady najdou uvnitř, jak postupovat při vaření a co dalšího je třeba dokoupit – maso, zeleninu a zakysanou smetanu. Výrobky Santa Maria neobsahují konzervanty ani umělá barviva. Omáčky mají plnou chuť rajčat a v tortilla chipsech jsou kousky kukuřičných zrníček. Mnoho produktů neobsahuje chilli papričky ani jiné výrazné koření, jsou proto vhodné i pro děti.

Nuda nebude!

Party je možné ozvláštnit pestrobarevnou výzdobou, která je pro mexické oslavy typická, veselou hudbou a zábavnými hrami. Tradiční dětskou hrou je piñata. Nádoba z papíru nebo keramiky obalená pestrobarevnými třásněmi, která má nejčastěji tvar hvězdy nebo různých zvířat, je naplněna sladkými pochoutkami a drobnými dárečky. Oslavenec se zavázanýma očima do piñaty tluče dlouhou tyčí, dokud se úplně nerozbije. Děti pak sbírají sladkosti a malé hračky, které z ní vypadnou na zem. Inspiraci a návod na tvorbu piñaty můžete najít zde.

Slavíte narozeniny?

Motivů k oslavě je vždy spousta. Nejčastějším důvodem jsou oslavencovy narozeniny.  Aby byla dodržena linie mexických oslav, zazpívejte oslavenci všichni společně tradiční písničku „Cumpleaños feliz“.

„Cumpleaños feliz

te deseamos a ti,

que los cumplas felices,

cumpleaños feliz“

Na silvestrovskou párty jedině s hroznovým vínem

Blíží se konec roku a mnozí z vás ještě nemáte plán, jak strávit rodinný silvestrovský večer? S výše popsanými dobrotami jistě sklidíte úspěch u celé rodiny. Nezapomeňte nakoupit hroznové víno a kromě půlnočního přípitku vyzkoušejte zvyk, který od Španělska převzala téměř celá latinská Amerika včetně Mexika. V okamžiku, kdy zvony odbíjí půlnoc, jezte s každým odbitím jednu kuličku hroznového vína. Dvanáct kuliček symbolizuje dvanáct měsíců následujícího roku a kromě dvanácti splněných přání by vám víno mělo přinést i úspěchy v novém roce. Ale pozor, kuličky nekousejte. Uvidíte, že s šestou, sedmou kuličkou se všichni začnou dobře bavit nad nacpanými tvářemi svých milovaných.

Více informací na www.santamariaworld.com.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*