Sršíte stále životní energií a radostí nebo už dávno ne? Dnes o sobě málokdo řekne, že je skutečně šťastný a spokojený. Lékařka Karin Grűn z léčebného hotelu Larimar zná cestu, jak získat více životní energie. Specializuje se na psychosomatiku a vše se snaží předávat zájemcům na několikadenních speciálních kurzech.

„Nikdo si dnes neudělá čas na to, aby se zabýval sám sebou. Dominuje touha po zisku, což vede k povrchnosti. Pracuji s mnoha lidmi, kteří jsou na pokraji svých sil a vzdáleni od sebe samých. Vlastně se jen snaží fungovat tak, jak od nich okolí očekává. A těchto lidí bohužel přibývá,“ říká Karin Grűn, která se často setkává právě s lidmi trpícími syndromem vyhoření.

Larimar, hotel, Malý dobrodruh
Načerpejte nové síly v rakouském Larimaru. Foto: www.larimarhotel.at

Každý člověk má podle ní vlastní sebeléčebné síly, které je ale třeba aktivovat. „Pak se začnete cítit lépe. Léčebný pobyt může být začátkem, kdy se prostřednictvím masáží, cvičení, akupunktury a správného jídla začnete zase dobře cítit ve svém těle. A to je základ,“ dodává odbornice s tím, že v léčebném hotelu Larimaru vedle sebe bez problému již léta funguje tradiční vědecká medicína i ta alternativní. Potkáte tady psychology, terapeuty i čínské nebo ajurvédské lékaře.

A jak tedy zvýšit svou životní energii? „Tím, že se budete více vnímat, hlavně své potřeby a žít podle nich. Člověk by měl mít více prostoru a vydat se na objevnou cestu za sebou samým, za svým původním já,“ uzavírá Karin Grűn.

Zásady šťastného života podle Karin Grűn:

– Každý okamžik je důležitý, žijte v přítomnosti.

– Vše je výjimečné, buďte pozorní a vnímejte.

– Závist vás činí bezmocnými.

– Nechtějte stále něco vlastnit, osvobodí vás to.

– Buďte uvolnění jako tekoucí voda.

– Vztek se obrátí proti vám.

Larimar: Wellness z Východu

Larimar, Malý dobrodruh
Proč si neužít masáž venku, kydž je skvělé počasí. Foto: www.larimarhotel.at

Hotel Larimar v rakouském Stegersbachu nabízí mnoho wellness i léčebných procedur Východních i Západních technik a snaží se oba světy propojit. O hosty tady pečuje tým terapeutů, lékařů, psychologů, masérů, ale také trenérů, kosmetiček a mnohých dalších. Vyzkoušet si můžete tradiční čínskou medicínu, ajurvedu z Indie, shiatsu z Japonska, Lomi Lomi Nui z Havaje nebo masáž kameny Larimar z Karibiku. Uvolnit se můžete v termálních lázních, ve vyhřívaných venkovních i v krytém bazénu s masážními tryskami a podvodní hudbou, nechybí nejrůznější hydromasážní lavice, vodní chrliče, saunová zóna (s krásným vyhledem na okolí anebo s bazénem s mořskou vodou) i oáza klidu s vzácným polodrahokamem, podle něhož dostal hotel jméno. Kromě toho tu ovšem mají rybník a slunnou louku určenou k meditacím. Pořádají zde pravidelně kurzy tance, zdravého vaření, degustace vín nebo třeba kurzy kvalitního spánku. Shaolinští mniši vás naučí zklidňujícícím technikám kung Fu, Tchi Gong nebo Taichi, které jsou nyní velmi populární.

Trochu jiná dovolená v Rakousku

Jste v Rakousku, ale přitom se tak trochu možná budete cítit jako v Toskánsku. Nacházíte se totiž v Burgenlandu a ten od něj nemá, alespoň atmosférou, daleko…Malebnými údolími protékají říčky. Na nekonečných vinicích se lesknou bobule lahodného vína. Vzduch je čerstvý a ostrý. Stačí několik nadechnutí a vy propadnete kouzlu nevídaného klidu. Ta krása je snad až kýčovitá a ještě donedávna si ji obyvatelé Burgenlandu před cizinci pečlivě střežili. Tento nejvýchodnější kout Rakouska, Burgenland, navíc mnoho Evropanů pořád nezná. Ve Stegersbachu navíc zaručují 300 slunečních dnů v roce. Mysleli i na ty akčnější – od severu na jih Burgenlandu vede na 2500 kilometrů cyklostezek, perfektně upravované kurty jsou rájem tenistů a dobře je tady i milovníkům koní. Pro děti nechybí nejrůznější hřiště a kola si můžete půjčit i s cyklosedačkami. Především zde ale stojí největší golfový areál v Rakousku, kam začínají mířit golfisté z celého světa.

Více informací najdete na www.stegersbach.at a www.larimarhotel.at

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*