Vstupte do tropické zahrady, ve které žije na šest stovek vzácných exotických motýlů až čtyřiceti nejkrásnějších druhů světa. Kde? Svět plný krásy a elegance vyrostl v samotném centru našeho hlavního města! A pozor – přítomné okřídlené krasavce můžete pozorovat z bezprostřední blízkosti a bez jakýchkoliv bariér mezi vámi nimi. O čem že to mluvíme? O nejnovější pražské atrakci – motýlím domě zvaném Papilonia.

Papilonia
Unikátní tropická zahrada Papilonia ukrývá stovky živých motýlů. Foto: Papilonia.cz

Motýly máte v Papilonii doslova na dosah

Jelikož je Papilonia vybudována ve stylu opuštěného chrámu, který postupně pohlcuje vegetace okolního pralesa, okamžitě se zde přenesete do motýlího světa plného exotického dobrodružství. Z vašich dětí se rychle stanou neúnavní dobrodruzi a cestovatelé po tropických džunglích. Přidejte se k nim a najděte společně co nejvíc motýlích druhů! Místo síťky na motýly si však na svůj lov vezměte foťák či kameru.

Focení povoleno

Papilonia je unikátní také tím, že se jedná o zcela kontaktní prohlídku. Uvidíte, jak motýli poletují, odpočívají, krmí se, či dokonce, jak se líhnou přímo z kukly. Pokud jsou vaše děti opravdu statečné, oblečte si výrazné barvy – například žlutým tričkem totiž výrazně zvýšíte šanci, že na vás nějaký ten „létající drahokam“ dosedne.

A ještě jedna dobrá rada – focení je tady povoleno a svůj přístroj zaznamenávající všechnu tu nádheru mějte proto vždy při ruce, ať ty vzácké momenty nepropásnete!

papilonia_maly_dobrodruh
V Papilonii si můžete prohlédnout (i vyfotit!) ty nekrásnější exotické motýly naší planety. Foto: Papilonia.cz

Na chvíli průzkumníkem tajemného pralesa

Přítomní motýli pocházejí ze všech koutů světa – od Jižní Ameriky, Mexika, Thajska, Filipín, Malaysie až po Subsaharskou Afriku či Austrálii. Společným jmenovatelem jsou jim však shodné klimatické podmínky, ve kterých přirozeně žijí – v deštných pralesích a tropických džunglích.

Každý den, bez ohledu na počasí či roční dobu, je proto v Papilonii stálá teplota 28 °C a vzdušná vlhkost jako v pralese. Díky tomu zde můžete celoročně obdivovat stovky živých tropických motýlů, kteří se líhnou přímo na místě.

Papylonia_maly_dobrodruh
V Papilonii najdete i gigantí motýly s rozpětím křídel až dvacet centimetrů! Foto: Papilonia.cz

Výlet do Papilonie děti mnohému naučí

Návštěva Papilonie ale není jen o pasivním pozorování krásy motýlích křídel, nýbrž může být i poučná. Jelikož jsou motýli po věky věků na nejnižších stupních potravinové pyramidy, musela se příroda naučit, jak je chránit před predátory. A právě poznání úžasných nápadů přírody v odvěké bitvě kořist versus predátor patří k hlavním bonusům návštěvy motýlího domu.

Z informačních kiosků pak můžete dětem přečíst a na motýlech názorně ukázat, co to jsou mimikry, či proč mají někteří motýli na svých křídlech precizně namalované soví oko.

papilonia_maly_dobrodruh
V Papilonii budete s motýly v bezprostředním kontaktu, nejsou tady žádné bariéry. Foto: Papilonia.cz

Tropickou zahradu Papilonia se stovkami nekrásnějších exotických motýlů naší planety najdete v patře – 1 v budově hračkářství Hamleys.

Více informací najdete na www.papilonia.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*