Věděli jste, že je ročně odcizeno přes 7746 jízdních kol? Uchraňte své kolo proti krádeži nebo zničení tím, že si ho necháte pojistit u ERV Evropské pojišťovny.

Krádež kola, Malý dobrodruh
Pojištění jízdního kola vám ušetří peníze v případě krádeže. Foto: www.skiservis.cz

„Konečně je na českém trhu pojištění, které kryje i krádež kola z volného prostranství, tedy například zamčeného před domem,“ pochvaluje si Karel Studnička z cyklistického specializovaného obchodu Ski a Bike Centrum Radotín. „Mnoho našich zákazníků se nás ptalo na možnost takto si pojistit svá kola a my jsme rádi, že jim teď konečně budeme moci poskytnout produkt, který odpovídá jejich potřebám.“

Pojištění jízdních kol se vztahuje na krádež z objektu či volného prostranství, z auta či nosiče na kolo, dále na loupež (použití násilí nebo pohrůžky ke zmocnění se cizí věci), poškození či zničení nehodou nebo při přepravě a vandalismus.

Pojištění proti krádeži a poškození

Pojistné plnění přitom dosahuje ceny nového kola, nejvýše 100 000 Kč a spoluúčast je pouhých 10% kromě případu spoluúčasti na poškození či zničení věci neopatrným zacházením, kde činí 20%.

„Pojištění kol, která byla na českém trhu dostupná dosud, zahrnovala spoustu výluk a výjimek, měla nízká pojistná plnění nebo vysokou spoluúčast,“ vysvětluje Studnička, „Mnoho i renomovaných pojišťoven dokonce nabízelo pojištění kola je v rámci pojištění domácnosti, to se ovšem obvykle vztahuje jen na krádež bicyklu z pojištěného objektu,“ dodává.

7 746 ukradených kol ročně

O potřebnosti tohoto produktu svědčí i statistiky Policie ČR, podle nichž počet ukradených kol v letech 2008 – 2012 neustále roste. Zatímco v roce 2008 bylo v ČR ukradeno 5 256 kol, v roce 2012 to bylo již 7 746 kol. Rovněž se zvyšuje hodnota ukradených bicyklů z necelých 80 milionů korun v roce 2008 na téměř 127 milionů korun v roce 2012.

Policii ČR se přitom podařilo objasnit pouhých 13% případů krádeží jízdních kol a zajistit škodu v hodnotě menší než 1 % z celkové hodnoty ukradených kol. Od roku 2008 do roku 2012 byla v ČR ukradena jízdní kola za více než půl miliardy korun.

Jednou z prvních cykoprodejen, která pojištění kol od ERV Evropské pojišťovny nabízí, je Ski a Bike Centrum Radotín.

Ski a Bike Centrum Radotín je specializovaná prodejna pro lyžování a cyklistiku, založená v roce 1988. Nabízí prémiové značky sportovního vybavení a oblečení. Provozuje také špičkový lyžařský a cyklistický servis a cyklistické test centrum. Více na www.skiservis.cz.

ERV Evropská pojišťovna s více než stoletou tradicí je jedinou specializovanou cestovní pojišťovnou na českém trhu. Opakovaně je vyhlašována odbornou veřejností za nejlepší pojišťovnu v oboru. Díky zázemí silné mezinárodní společnosti poskytuje služby nejvyšších světových standardů. Více na www.ervpojistovna.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*