Hodláte letos postavit své dítko poprve na lyže? Čím ho vybavit, aby vás to nezruinovalo? Čtěte naši poradnu…

Obecně řečeno: pro první seznamování s lyžováním doporučujeme si lyže a lyžařské boty vypůjčit v dobře vybavené půjčovně, jejíž personál je schopen poradit a vybrat vhodné vybavení. Pro úplné začátky je možné si vypůjčit i helmu, později je ale lepší si helmu koupit.  Oblečení a rukavice vypůjčit nelze, je potřeba pořídit vlastní.

Foto: Giro Slingshot, dětská lyžařská helma
Foto: Giro Slingshot

Dětské vybavení:

Dětské vybavení je v každém případě výhodnější půjčovat. Děti velmi rychle rostou a je zpravidla nezbytné na každou zimní sezónu pořizovat jiné lyže i boty. Ideální je využít naše celoroční půjčovné, protože tak odpadá časově i finančně náročné shánění vybavení, které pak rodič raději kupují o něco větší, aby vydrželo alespon dvě sezóny. Po zimě pak následuje obdobné martyrium s nevýhodným prodejem již nepotřebného vybavení.

Pozornost je dobré věnovat i dětskému lyžařskému oblečení. Mělo by být pohodlné, měkké a hlavně teplé. Dítě je velmi často v kontaktu se sněhem, takže materiály by neměly propouštět vlhkost. Vzhledem ke snížené schopnosti termoregulace u dětí jsou důležité rukavice. Pro malé děti jsou jistě vhodnější teplé palčáky.

Helma musí být lyžařská, není možné používat např. helmy cyklistické či jiné. Při nižších teplotách je vhodné používat pod helmu speciální kuklu z funkčního materiálu. Pro zlepšení viditelnosti dítěte na sjezdovce doporučujeme volit pestré barvy helem. Většina helem je dnes vybavena systémem pro regulaci velikosti, takže helma vydrží několik sezón.

Děti, které již s rodiči jezdí na sjezdovce, by měly nosit chránič páteře. Na svazích se bohužel pohybuje značné množství dospělých lyžařů, kteří sice jezdí rychle, ale na náhlou změnu směru dítěte, jedoucího před ním, nejsou schopni včas reagovat. Chránič páteře by měl snížit následky případného střetu dítěte s takovým dospělým lyžařem.

chránič páteře

Při pořizování lyžařského vybavení pro děti je třeba si stále uvědomovat, že lyžování musí být pro děti jedna velká zábava a hra. Proto zejména oblečení, ale i lyže a boty se musí dětem líbit a musejí se v něm cítit dobře.

Vybavení pro dospělé:

Pro dospělé, kteří s lyžováním začínají, platí obdobné pravidlo jako pro děti. Pokud si člověk není jistý, že se bude lyžování nadále věnovat, je jistě lepší si lyže, lyžařské boty a hole vypůjčit.

I pokročilým lyžařům, kteří nelpí na tom, že musejí lyžařskou výbavu vlastnit, doporučujeme využívat naše celoroční půjčovné. Díky němu totiž mají možnost zkoušet různé modely lyží a hlavně mohou „stíhat“ trendy a novinky v technologiích.

lyže, Malý Dobrodruh

Další možnost je koupit použité lyže a lyžařské boty ze široké nabídky použitého vybavení v prodejnách HAPPY SPORT. Zákazníci zde mohou vybírat ze stovek modelů kvalitních lyží, které za sebou mají cca 2 roky provozu. Kromě povrchových oděrek nejsou poškozené a jsou po celkovém profesionálním servisu hran a skluznice. Tyto lyže, jejichž původní cena se pohybovala okolo 20.000 Kč, nyní prodáváme za cenu kolem 6.000 Kč včetně vázání.

Více na www.happysport.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*