Staroměstské náměstí je plné turistů s fotoaparáty. 12. dubna tomu tak však nebude. Všemi oblíbené náměstí se promění ve sportoviště v rámci festivalu Praha v pohybu. Přijďte si zasportovat či jenom fandit ostatním milovníkům pohybu.

Užijte si příjemné odpoledne s dětmi. Foto: www.dreamstime.com
Užijte si příjemné odpoledne s dětmi. Foto: www.dreamstime.com

Prahu čeká jednodenní festival s pestrou nabídkou sportů a aktivní turistiky v metropoli. Přehlídka s názvem Praha v pohybu/Prague in Motion se bude konat na Staroměstském náměstí v neděli 12. dubna. Prague City Tourism (Pražská informační služba) touto akcí zahájí letošní aktivní sezonu, kterou obohacuje řada významných sportovních klání, jakými jsou halové mistrovství Evropy, světový šampionát v hokeji nebo mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let.

„Našim cílem je turistům i samotným Pražanům ukázat, jaké sporty jsou v Praze nyní populární a pomoci jim objevit nová sportoviště, trasy nebo aktivity, o kterých doposud nevěděli. Mnohé z nich je navíc možné skvěle spojit s poznáváním Prahy. Zejména ti, kdo do hlavního města míří už poněkolikáté, mají sport takříkajíc v krvi nebo zde plánují strávit více než jen onen obligátní víkend, jistě ocení širokou nabídku činností – ať už se jedná třeba o paddleboarding na Vltavě, návštěvu ekomuzea s adrenalinovým výstupem na komín nebo cykloprohlídku Prahy s průvodcem,“ říká Nora Dolanská, ředitelka Prague City Tourism.

Jaké sporty si můžete vyzkoušet?

V rámci akce Praha v pohybu se tak v historickém centru hlavního města v jeden den představí areály, sportovní centra a další sportoviště, umožňující Pražanům a návštěvníkům metropole sportovní a pohybové aktivity. Prezentovat se zde budou adrenalinové disciplíny, jako je slackline nebo bouldering, představí se také sportovní sdružení, asociace či kluby. V programu je rovněž závod v orientačním běhu, nordic walkingová vycházka s výkladem, lekce jógy nebo zumby a dokonce i vodní sporty!

„Většinu z těchto aktivit si bude možné vyzkoušet přímo v prostoru Staroměstského náměstí. K dispozici zde bude třeba kanoistický trenažér, dále trenažér pro běžkaře nebo bazén naplněný vodou, ve kterém si děti vyzkoušejí jízdu na speciálních člunech. Ze Žlutých lázní přivezeme rovněž nová ´prkna´ pro různé boardové sporty a k vidění i vyzkoušení bude ještě mnoho dalších činností,“ upřesňuje Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která je organizátorem akce.

Kromě bohatého programu exhibic se na Staroměstském náměstí odehraje také řada soutěží; zájemci si budou mít možnost otestovat vše od kol, koloběžek a motoběžek až po dětská vodní šlapadla.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*