Výtvarné dílny, dětská divadelní představení, obchůdky s rukodělnými výrobky a knihami, chutné občerstvení, hudební jam session a nakonec i táborák – to vše vás čeká 30. 6. 2011 od 15:00 na Svatojánském jarmarku v Ekocentru Šárynka.

 

 

Foto: www.ekodomov.cz

Dětský klub Šárynka je unikátní projekt, inspirovaný tzv. lesní mateřskou školou. Provozuje ho občanské sdružení Ekodomov, které působí v oblasti environmentální výchovy a osvěty. Jeho členové si při tomto projektu vzali za vzor úspěšné lesní školky v Německu, Dánsku, Švédsku a v jiných evropských zemích a nyní slaví úspěchy i u nás.

Děti předškolního věku od 3 do 6 let v Šáreckém údolí na Praze 6 tak dnes najdou spojení zdravého rozvoje – to znamená tělesného i duševního – s pobytem v přírodě. Ve skupince je maximálně 15 dětí a pedagogové je vedou podle zásad Respektovat a být respektován a ve velkém využívají principy Montesori a Waldorfské pedagogiky. Nechybí ovšem ani specializovaní lektoři (hudba, artefiletika, dramaterapie, montessori pomůcky, tábornické dovednosti…). A co když je nepříznivé počasí? Pak je zde k dispozici vytápěná jurta! Děti se zde rozhodně nenudí…

Kde se ocitnete: v historickém sadu, na louce, u Šáreckého potoka, v lese, u zvířat (ovce, slepice, kachny indičtí běžci, pes přátelský k dětem).

Více informací o Dětském klubu Šárynka i Svatojánském jarmarku najdete na www.ekodomov.cz

Vstupné na jarmark: dospělí 50,- Kč, děti 30,- Kč, čtyřčlenná rodina 100,- Kč

Pořádá: EKOCENTRUM ŠÁRYNKA Ekodomov, o.s. V Podbabě 29b/2602 160 00 Praha 6

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*