Celkem 14 pokojů nemocniční ubytovny se podařilo společnými silami zrekonstruovat Fakultní nemocnici Motol a Nadačnímu fondu Dům Ronalda McDonalda. Prostředky získala nemocnice aukcí obrázků dětských pacientů, nadační fond pomohl získat potřebné vybavení pro kvalitní spánek. Do finalizace potřebných prací se zapojily i ambasadorky projektu Štěpánka Duchková a Míša Dolinová, modelka a prezidentka nadačního fondu Pink Bubble Martina Šmuková, modelka a moderátorka Eva Čerešňáková nebo muž roku 2018 Jiří Kmoníček. Ruku k dílu také přidali moderátorka a dýdžejka Lucie Sinková a zpěvák Petr Kutheil.

14 nových pokojů nemocniční ubytovny FN Motol
14 nových pokojů nemocniční ubytovny FN Motol. Foto: Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Nové pokoje získaly rekonstrukcí zcela novou podobu i atmosféru. Změnou prošlo takřka vše od podlahy až po poslední dekorace. „Naším cílem je umožnit příbuzným nemocných ubytování s důstojném prostředí, kde si mohou odpočinout od stresu, který s sebou hospitalizace blízkého přináší,“ uvedl ředitel nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda Marek Šedivý. Fond se již 15 let snaží o vybudování vlastní ubytovny přímo v areálu nemocnice, který by měl sloužit především rodičům onkologicky a hematologicky nemocných dětí. „V tuto chvíli stále finalizujeme smlouvu mezi fondem a nemocnicí, se stavbou samotnou bychom rádi začali už v příštím roce. Jsme ale rádi, že jsme už nyní mohli příbuzným pacientů FN Motol alespoň částečně přispět,“ uvedl Šedivý.

Rekonstrukce pokojů ubytovny stála téměř 1 milion korun, necelou polovinu této částky stály základní úpravy jako malování, nová podlahová krytina a sanita, druhou polovinu investoval DRMcD do bytelných postelí s kvalitními matracemi. „Těchto 14 pokojů je ukázkou toho, že nemocní ani jejich doprovod nejsou lidem lhostejní. Podařilo se spojit několik firem i jednotlivců, kteří projekt podpořili. Díky tomu tu můžeme mít nové postele české výroby od Nábytku Jelínek a trochu útulnosti prostoru dodaly obrazy naší bývalé pacientky a úspěšné ilustrátorky Elišky Podzimkové,“ uvedla mluvčí FN Motol Pavlína Danková.

Pokoje FN Motol
Do finalizace úprav pokojů se pustila skupina dobrovolníků. Foto: Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Také do finalizace úprav se pustila skupina dobrovolníků. Mezi nimi i moderátorky Štěpánka Duchková s Míšou Dolinovou nebo s modelkou a moderátorkou Evou Čerešňákovou a prezidentkou nadačního fondu Pink Bubble Martinou Šmukovou. Práce se ujaly se ctí a zapálením a společnými silami vše dotáhly do zdárného konce. „Aktivity Domu Ronalda McDonalda podporuji dlouhodobě a doufám, že už brzy budeme stát u pokládání základního kamene nového domova pro rodiče dlouhodobě hospitalizovaných dětí. Když mi ale nabídli možnost pomoci přímo v nemocniční ubytovně, tak jsem neváhala ani minutu a ve výsledku to byl vážně zábavný den ve skvělé společnosti milých lidí, hadru, houbičky a šroubováku,“ smála se moderátorka Štěpánka Duchková.

Zdroj informací: Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*