Nová sociální síť pro maminky
Nová sociální síť pro maminky. Foto: www.imagio.cz

„Facebook“ pro maminky a těhotné ženy, tak by se dala charakterizovat nová sociální síť, která od února 2016 funguje na stránkách Maminkám.cz. Jmenuje se babyplán a její podstatou je vytvořit komunitu žen, které si vzájemně budou pomáhat v běžném životě i třeba v těžších životních situacích.

Na babyplánu si uživatelka vytváří svůj profil, na kterém může sledovat příspěvky dalších svých oblíbených uživatelek nebo sama publikovat fotky, příspěvky a články. „Výhodou babyplánu oproti facebooku je však jeho zaměření na těhotné ženy a maminky s malými dětmi. Uživatelky se mohou zeptat ostatních maminek na jakoukoli otázku a získají odpověď od žen, které byly nebo jsou ve stejné životní situaci. Vše mohou publikovat buď veřejně, nebo jen pro své oblíbené uživatelky, případně jen pro ty registrované na Maminkám.cz,” říká autorka projektu Irena Řehová.

Vkládání příspěvků a článků je navíc možné víceméně anonymně (uživatelky vystupují pod přezdívkami), a tak je možné řešit intimní otázky či věci prozatím tajené před přáteli nebo rodinou. Vložený obsah je pod kontrolou uživatelky, příspěvky nebo články je možné kdykoli upravit nebo zcela smazat. Zároveň ale stejně jako v diskuzním fóru, bude i babyplán pod dohledem administrátorky, která bude řešit případné spory a mazat případné nevhodné příspěvky.

Babyplán
Babyplán určitě vyzkoušejte.

První pomoc i na mobilu

Babyplán je jako webová služba dostupný na všech zařízeních a ve všech prohlížečích. Speciální péči dostala mobilní verze babyplánu, protože mladé ženy a zvláště maminky malých dětí dnes používají jako primární zařízení pro přístup k internetu mobilní telefon. „Na Maminkám.cz tvoří návštěvy z mobilních telefonů již více než polovinu všech návštěv a nárůst podílu návštěv z mobilů se spíše zrychluje, než zpomaluje. Očekávám, že na konci tohoto roku budou návštěvy z mobilů tvořit až sedmdesát procent všech návštěv,” upozorňuje na trend Irena Řehová.

Mohlo by se hodit: Stránky Maminkám.cz vznikly v roce 2008 pro maminky malých dětí. Brzy na nich přibyla vzdělávací sekce, blog s aktuálními informacemi a diskuzní fórum pro maminky. Nyní startuje sociální síť babyplán a připravují se další webové aplikace pro maminky. Majitelkou Maminkám.cz je Irena Řehová, maminka dvou dětí, která stránky založila během rodičovské dovolené a díky Maminkám.cz se stala podnikatelkou, i když to dopředu neplánovala.

Více informací na: www.babyplan.maminkam.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*