Přes den lyžovat, v noci relaxovat. To je sen každého milovníka zimní dovolené. Asi největší výběr hotelů, které svým návštěvníkům poskytují kombinaci odpočinku se zábavou, najdete v Rakousku.

lyzovani-rakousko, Malý dobrodruh

Prožijte aktivně zimní dovolenou v Rakousku. Foto: www.bestwellnesshotels.cz

Mezi českými lyžaři jsou ze zahraničních destinací suverénně nejoblíbenější rakouské Alpy. Existují pro to pádné důvody: tamní střediska jsou blízko (leckdy ne dál než ta domácí) a na výběr se nabízí 22 tisíc kilometrů sjezdovek. Tomu nemůže konkurovat žádný evropský rival.

Vyzkoušejte všechny sjezdovky

Dnes lze bez problémů najezdit více kilometrů, než kolik průměrný lyžař vydrží. Jenže lyžování není zdaleka jen sportovní výkon. V krásných horách má silnou funkci emoční. Navíc je to činnost vzácná, na hory se mnohý dostane jen párkrát za rok a chce si to maximálně užít.

Obrovské kapacity lanovek a vleků a jejich vzájemné propojení umožňuje vyzkoušet maximum sjezdovek během krátké doby. Je tedy nesmysl, lyžovat od devíti do čtyř a strávit na sjezdovkách celý den jen proto, že se celodenní skipas musí „odjezdit“. To průměrný lyžař odnese velkou únavou a může se pro zbytek dovolené doslova odrovnat. Dobrá rada zní: tři až čtyři hodiny na sjezdovce s jednou přestávkou  v horské chatě s ochutnávkou některé z místních dobrot – to je dávka přímo královská. A pak zpět do hotelu a jeho wellness areálu.

Zbavte se přebytečných kil

Razantní sjezd ve stylu „Herminatora“ nejen krev rozproudí, ale i pročistí. Sjezdové lyžování je v medicíně označováno jako „excentrické“ zatížení, které trénuje nejen cit pro rovnováhu, ale i sílu a koordinaci lyžaře. Výzkumy rovněž ukázaly, že lyžování působí na metabolismus cukrů daleko lépe než například horolezectví. Tento poznatek je obzvláště zajímavý pro diabetiky. Studie navíc ukazuje, že při lyžování klesá i hladina cholesterolu.

Zajímavý terapeutický účinek byl zaznamenán v nadmořské výšce nad 1000 metrů: tělo registruje nižší koncentraci kyslíku v horském vzduchu a reaguje stimulací metabolismu a prokrvení, což má při opakovaném pobytu na horách vliv na posílení imunity. Pohyb v krásné horské přírodě jako přirozené „antidepresivum“ navíc neuvěřitelně zlepší náladu.

Zasloužený povánoční odpočinek

Když odezní na horách vánoční prázdniny, vylidní se na pár týdnů lyžařská střediska. Druhá polovina ledna je jako stvořená pro skvělou lyžovačku. Žádné fronty na vlecích, sjezdovky ve výborném stavu i v odpoledních hodinách a hotelovým ceníkům vládne takzvaná vedlejší sezóna.

Za gastronomickým zážitkem do Söldenu

„Nejde o to polykat kilometry na sjezdovkách,“ říká Angelika Falkner, spolumajitelka söldenského špičkového hotelu  „Das Central – Alpine . Luxury . Life“. „Požitek pro všechny smysly – to je naše heslo,“ vysvětluje filozofii, která se snaží spojit zážitky z nádherné horské přírody a radost z lyžování s rozkošemi gastronomickými. Hotel se nachází přímo v centru  srdci celosvětově známého tyrolského střediska zimních sportů Sölden. Špičková gastronomie, vyzna-menaná dvěma kuchařskými čepicemi, velkoryse pojatý wellness areál Venezia a bohatá nabídka lázeňských procedur  – to vše je zárukou dovolené na nejvyšší úrovni.

Nabídky pobytů:

Lyžovačka s pobytem v hotelu Übergossene Alm

Zimní lyžařská oblast „Hochkönigs Winterreich“ se svými středisky Maria Alm, Dienten a Mühlbach, leží uprostřed největšího rakouského lyžařského regionu „Skiverbund Amadé“, jehož součástí jsou nejdůležitější lyžařské areály Salcburska a horního Štýrska.

Vybírat máte z čeho:  

týdenní pobyt (6.-31.1.2014):

-7 noclehů včetně skvělé celodenní

stravy

-šestidenní skipas

-1 lázeň v kamenném oleji

od 1.296,- € za osobu

4denní pobyt (6.-31.1.2014):

-4 noclehy včetně skvělé celodenní

stravy

-třídenní skipas

od 609,- € za osobu

www.bestwellnesshotels.cz/uebergossenealm

Další informace na: www.bestwellnesshotels.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*