Dny se pomalu zkracují a lidé jsou stále více unavení. Chcete si dopřát chvilku odpočinku a relaxace? Vydejte se do Stebersbachu, kde jsou zázračné termální lázně, které vás zbaví únavy a depresí.

Hotel Larimar, Malý dobrodruh
Naberte nové síly na dlouhou zimu. Foto: www.amaze.cz

Když venku začnou klesat teploty a přibývají plískanice, vyhledáváme instinktivně teplo.

Mezinárodně uznávaná studie, která byla provedena v rakouských lázních Stegersbach,  dokázala, že pobyt v termálních lázních opravdu odbourává stres.

„Voda je živel, díky kterému můžete vyléčit tělo i unavenou mysl. Významně totiž snižuje v těle hladinu stresového hormonu kortizolu. Koupání v termální vodě lze tedy z lekářsko-psychologického hlediska všem stresovaným vřele doporučit,“ říká Johann Haberl z hotelu Larimar ve Stegersbachu, který se specializuje na terapie termální vodou.

Voda se zázračnými účinky

Začátkem 90. let minulého století si velká naftařská společnost myslela, že tu narazí na ropu. Místo té ale našla léčivé termální prameny. Analýzy prokázaly vysoký obsah cenných minerálů a projekt léčebného a relaxačního střediska se začal rodit.

Léčivý termální pramen vyvěrá z hloubky 3.000 metrů je teplý 37 stupňů, obsahuje dvojmocnou síru a hydrogenuhličitan sodný a zaručuje nepřeberné léčivé účinky.  „Tato termální voda má prokázané pozitivní účinky pri kožních onemocněních, pomáhá tišit alergie a nemoci pohybového aparátu a krevního oběhu. My vodu ještě navíc energetizuejem vzácným křišťálem, takže se budete dobře cítit už po první návštěvě,“ dodává Johann Haberl. Více informací i termálních pramenech i procedurách najdete na stránkách, které jsou i v češtině: www.larimarhotel.at/cz.

Barvy mění náladu

Je vědecky prokázáno, že barvy ovlivňují naše pocity. Jsou už dokonce místa, kde barvami léčí a v hotelu PuchasPlus v rakouském Stegersbachu to dovedli k dokonalosti. „Udělali jsme mnoho testů a zjistili jsme, že bezbarvé dny vyvolávají špatnou náladu a ani bezbarvé pokoje na ní nepřidají. Barvy jsou přitom jednoduchý a přitom vynikající prostředek, jak zlepšit osobní pohodu. Dnes dokonce víme, že barvy ovlivňují i puls, krevní tlak, hormonální rovnováhu, látkovou přeměnu a imunní systém,“ říká Josef Puchas majitel hotelu  PuchasPlus.

Volba barev v celém hotelu PuchasPlus se řídí jasnou a jednotnou koncepcí. Žlutá vyjadřuje optimizmus, mírní strach a deprese, podporuje koncentraci a kreativitu. Současně také posiluje nervový a imunní systém. Oranžová zlepšuje náladu, dodává radost ze života a podporuje družnost a nenucenost. Modrá navozuje klid, důvěru a touhu a podporuje jasnou mysl a pomáhá při poruchách spánku. Zelená uklidňuje, harmonizuje a představuje naději.

Barva pokojů, všech společných prostor, léčebného centra a zkrátka každého koutu tady odpovídá tomu, co ve vás má vyvolávat, abyste se dokázali perfektně uvolnit, mohli zdravě odpočívat i dobít mnohdy vybité baterky. Více informací najdete na www.puchasplus.at.

Sport je také druh relaxace

Pokud chcete spojit příjemné s užitečným, vydejte se do Stegersbacu třeba právě nyní, na podzim. Stačí nazout boty, vzít hůlky a vyrazit ven. V celém středisku jsou cestičky upravené po celý rok a idylická kopcovitá krajina Jižního Burgenlandu je zde kouzelná v každém ročním období.  Pohyb lze dávkovat podle individuální formy, chuti a zálib z 20 dobře značených a pomocí GPS změřených tras pro běh, nordic walking a turistiku. Různé délky a stupně obtížnosti nabízejí výzvu a příležitost pro každý typ sportovce. Více informací najdete na www.stegersbach.at.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*