Trápí vás bolesti hlavy a únava? Zajeďte si do rakouského Stegerbachu, který je domovem hotelu, ve kterém si odpočinete a ještě se dobře najíte. Vyzkoušet byste také měli léčivé kameny, které mají přímo zázračný účinek.

Larimar, Malý dobrodruh
Křišťály vás zaručeně zbaví stresu. Foto: www.larimarhotel.at

„Vzácné minerály mají nevídanou sílu. Byly tu dávno před námi lidmi. Mají paměť naší planety a skrývá se v nich neskutečná energie. Každý z nás se rodí vyrovnaný a čistý. Postupně si ale svou mysl i tělo zanášíme a o tuto energii se připravujeme. Pomocí polodrahokamů ji ale můžeme získat zpět,“ říká Sandra Plank, terapeutka z léčebného hotelu Larimar. Síla léčivých kamenů, které tady používají, byla známá všem dávným civilizacím a že jí využívali nemálo.

A jak taková terapie vypadá? Terapeutka nejprve provede tzv. vstupní diagnózu, kdy se zaměří na váš fyzický i psychický stav. Pak pustí relaxační hudbu, vy se položíte na lehátko a odbornice vás navede na správně hluboké dýchání, abyste se náležitě uvolnili. Mezitím umisťuje křišťály a růženíny na a vedle vašeho těla, aby mohly působit léčivě. „Šest krystalů dám vedle těla, jeden velký nad hlavu a dalších sedm na jednotlivé čakry na těle, kterými do nás proudí čistící energie. Jde o to, abychom celý vnitřní i vnější systém dostali do harmonie,“ upřesňuje Sandra Plank.

Cítit byste měli příjemné tlaky, vibrace a uvnitř vás by měl nastoupit klid. „Vlastně takto provedeme určitý restart vašeho života a vy pak můžete začít znovu. Důležité ale je, že během terapie, která může trvat dvacet minut, ale třeba taky celé hodiny, si prožijete to, co vás trápí, smíříte se s tím, poděkujete, že vás tato zkušenost potkala a necháte ji odplynout. Dál už se tím zkrátka nezabýváte, protože síla kamenů vám dá sílu ke změně,“ upozorňuje terapeutka.

Trápíte se? Léčivé kameny vám pomůžou

Pokud byste si něco podobného chtěli vyzkoušet doma, doporučuje koupit si křišťál, který má z léčivých kamenů největší účinky –  dokáže vyčistit hlavu, potlačit problémy, harmonizuje, podněcuje činnost imunitního systému a pomáhá rychlejší regeneraci těla. Druhým je pak růženín, který má napojení na srdce a ovlivňuje vztahy. Ametyst zase poslouží pro lepší koncentraci a sebevědomí.

„Pro lepší spánek stačí umístit ametyst nad hlavu nebo ho dát pod polštář. Při hádce budete mit chladnější hlavu, když budete v ruce svírat křišťál, ten můžete ostatně nosit v kapse pořád. Při jeho umístění do středu místnosti, vytvoříte ve svém domově příjemnou atmosféru bez stresů a napětí. Sílu kamenů pak ještě zesílíte, když je jednou za čas dáte vyčistit do chladné vody a pak je necháte usušit na slunci,“ radí Sandra Plankt.

Co na vás v hotelu čeká?

Léčebný hotel Larimar byl postaven podle teorie zlatého řezu, ve tvaru vejce, které symbolizuje původ života a má evokovat pocit bezpečí. Stavba je skryta v zeleni a byly na ni použity výhradně ekologické materiály. Podle ajurvédských principů čtyř elementů byly navrženy i pokoje. Můžete si udělat tes osobnosti a podle toho si vybrat pokoj, který vás bude tzv. nabíjet pozitivní energií – hnědé tóny v pokojích Země vám dodají vnitřní stabilitu, červené tóny v pokojích Oheň vášeň a energii, modré v pokojích Voda vás zklidní a světle pastelové tóny v pokojích Vzduch vás zase oprostí od zbytečných starostí.

Další chloubou tohoto místa jsou termální prameny s blahodárnými účinky a velký karibský polodrahokam Larimar, podle něhož získal hotel jméno. Odpočinout si můžete v několika teplých bazénech – jeden je vevnitř, druhý venku (další s protiproudem je určen k plavání), nechybí masážní trysky a relaxační podvodní hudba. Svět saun vyniká rozmanitostí – k dispozici je vám finská i bio-bylinková sauna, solná parní lázeň nebo infračervená kabina. Zcela unikátní je pak energetizační síň s krystaly a zmíněným polodrahokamem, kde si lehnete na plovoucí lehátka a meditujete. Nepřehlédnutelná je i zahrada, jíž vévodí jezero plné leknínů. Proutěné koše a tajuplná zákoutí zajistí každému soukromí a pozor: Ráno si tady za svítání můžete zacvičit s mnichy jógu (a přes den pak využít tělocvičny, kde probíhají mnohá další cvičení pod dohledem odborníků)!

Co tady ještě dělat: Burgenland, kde Larimar leží, je jeden z nejkrásnějších rakouských krajů – plný vinic a počasí téměř vždy skvělé. Na golfová hřiště proto až do pozdního podzimu míří golfisté, do mírně kopcovité krajiny pak cyklisté, milovníci nordic walkingu či jízdy na koni. Hosté hotelu Larimar mohou zdarma a jen v županech přecházet do rodinných termálních lázní Familientherme Stegersbach se 14 bazény a spoustou atrakcí.

Jak se sem dostat z Prahy: Cesta do Stegersbachu trvá z Prahy cca 5  hodin a dostanete se sem pohodlně po dálnici, jen asi 25 kilometrů jedete hezkým údolím a pak stoupáte nad ně do hor.

Více informací: Larimarhotel.at

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*