Námořnický deník, Malý dobrodruh
Netradiční námořnický deník z prázdnin. Foto: www.aladine.cz

Míříte na vodu, ať už na výlet, nebo na prázdniny? Je jedno, jestli budete splouvat Vltavu, koupat se v Lipně nebo si užívat dobrodružství u moře. Tenhle nápad na jednoduché tvoření uchová vaše společné zážitky navždy a v krásné podobě!

„Vytváření vlastních deníčků je v posledních letech fenomén a vyrábějí nejen děti, ale i dospělí.

Na papír lepí především fotografie, vstupenky z koncertů, divadel, cirkusů, přidávají lístky, kytičky, používají tematická razítka a další detaily, díky nimž si rovnou na cestě, nebo i pak doma, dotvářejí nezapomenutelný suvenýr a vzpomínku na krásné časy,“ říká Martina Linková z portálu Aladine.cz, kde najdete spoustu tipů na zajímavé a zábavné tvoření od známých českých výtvarnic a designérek.

Jedna z nich, Irena Vohlídková, rovnou přidává zajímavý tip na netradiční deníček z cest. „Nazvali jsme jej Marina minialbum, protože je plný přímořské atmosféry, vln a zkrátka letní pohody. Pojďte si s námi vyrobit minialbum, aby vaše fotografie nezůstaly ležet ladem, až se vrátíte z dalekých krajů.”

Budeme potřebovat: sadu razítek Stampo Textile Marina, Stamposcrap abeceda, inkoustové polštářky Aladine, akvarelový papír, 3D lepicí čtverečky, štětec, nůžky, stuhu, lepidlo, černou permanentní razítkovací barvu, tenký karton, fotografie, černý fix, rozprašovač na vodu, horkovzdušnou pistole nebo fén.

Jak si vytvořit Marina minialbum:

Razítka Aladine, Malý dobrodruh
Sada razítek Stampo Textile Marina. Foto: www.aladine.cz
  1. Připravte si inkousty v barvě mořské vody – vhodný bude modrý, a nebojte se i zelené barvy. Zvolte si velikost minialba a vystřihněte si z akvarelového papíru i tenkého kartonu tolik kruhů, kolik budete chtít dělat stránek. Počítejte s tím, že některé fotky nalepíte rovnou na karton. U přední a zadní strany zvolte přibližně o 0,5 cm až 1 cm větší průměr kruhu, než jsou vnitřní stránky minialba.
  2. Na nesavou podložku několikrát otiskněte inkoustové polštářky a postříkejte je vodou z rozprašovače, stejně jako akvarelový papír. Štětcem naneste barvy na mokrý papír a promíchejte je, ale jen zlehka, aby zůstaly patrné původní barvy. Vysušte horkovzdušnou pistolí nebo fénem.
  3. Zbylou barvu z podložky pomocí štětce naneste na papír a opět usušte.
  4. Na bílý papír si otiskněte vybraná razítka ze sady Marina a vystřihněte je.
  5. Pokud máte šicí stroj, nebojte se ho použít! ☺ Šití papíru je mnohem jednodušší než šití látky a nevyžaduje se tady žádná přesnost. Čím méně rovné šití bude, tím lépe. Můžete střídat rovný, entlovací nebo jakýkoliv steh, který váš stroj umí. Můžete prošít i natištěné motivy razítek.
  6. Doplňte nápisem pomocí razítek abecedy, vystřižené motivy nalepte a domalujte barvami dle vlastní fantazie.
  7. Vnitřní části minialba budou tvořit fotky, které můžete doplnit otisky razítek – ta natisknete, vystřihnete a přilepíte na 3D lepicí čtverečky.
  8. Jednotlivé stránky mohou tvořit jen fotografie. Vystřihněte si z nich kruhy a nalepte je na kartonový podklad.
  9. Dekorování vnitřní části minialba záleží jen na vaší fantazii. Můžete přidat vše, co chcete ve svém albu mít. Pohlednice, letenky, vstupenky nebo třeba mušličky. 3D předměty doporučujeme lepit tavnou pistolí.
  10. Minialbum dokončíte tak, že si vždy v jednom místě na každé stránce vytvoříte dírku pomocí kleští, a tou provléknete buď stužku, provázek, nebo knihařský kroužek. Pokud bude minialbum svázáno v horní části, jako je tomu v našem případě, dejte pozor na řazení stránek, aby nebyly vzhůru nohama!

AladinE se snaží rozvíjet kreativitu a tvořivost dětí i dospělých prostřednictvím svých workshopů i pomocí kvalitních kreativních pomůcek, zejména nejrůznějších razítek určených k potiskům na papír a textil. Díky nim můžou děti i dospělí aktivně naplnit volný čas, rozvíjet svoji fantazii a vyrobit si vlastnoruční a originální obrázky, oblečení nebo doplňky do interiéru.

Více informací na www.aladine.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*